23η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Πόρτσμουθ, στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Καμαρά στο 45+2’ και το 0-2 ο Πακ στο 62’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Καμαρά στο 84’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Σριούσμπερι. Είχε μεν ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί καμία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Η άμυνά της ήταν αυτή που την «πρόδωσε» αφού υπέκυψε εύκολα στην πίεση των φιλοξενούμενων.

Πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί σήμερα, καθώς αντιμετωπίζει μια από τις πιο επικίνδυνες επιθετικά ομάδες του πρωταθλήματος. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, βρίσκει δίχτυα σε αρκετές από τις αναμετρήσεις της και ειδικά εντός έδρας, όμως δεν είναι σταθερή στα μετόπισθεν, έχοντας δεχθεί γκολ στις τελευταίες πέντε.

Σριούσμπερι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Φλίτγουντ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Κόλινς στο 42’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Πιτέρμπορο παρά το χαμηλό σκορ. Είχε τον πλήρη έλεγχο στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της, αλλά δεν μπόρεσε να «σφραγίσει» το τρίποντο με ένα ακόμη γκολ.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, παραμένοντας στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Είναι μια από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες του πρωταθλήματος, παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο και σκοράρει σταθερά. Αμυντικά είναι σε γενικές γραμμές σταθερή, αλλά στις εξόδους της δείχνει να δυσκολεύεται αρκετά.