21η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λίνκολν, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Λέιχι στο 45’ με πέναλτι και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μπάιλις στο 60’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για τη Σριούσμπερι. Αρκετά μοιρασμένο παιχνίδι, όμως αποδείχθηκε αποτελεσματικότερη, βρίσκοντας το δρόμο προς τα δίχτυα στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε τους κενούς χώρους που βρήκε, «σφραγίζοντας» το τρίποντο. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση, αλλά παρέμεινε σταθερή, διατηρώντας το μηδέν παθητικό.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που δημιούργησε θέλει να δώσει, εκμεταλλευόμενη για τρίτο συνεχόμενο ματς την έδρα της. Ανεβασμένη ψυχολογικά, αλλά και αγωνιστικά, σκοράρει με μεγαλύτερη ευκολία και συνέπεια τελευταία, όμως χρειάζεται ακόμα δουλεία σε ότι αφορά το αμυντικό της κομμάτι. Γνωρίζει πως δεν θα έχει εύκολο έργο σήμερα, αφού μπροστά της βρίσκει μια από τις πιο δυνατές ομάδες του πρωταθλήματος, η οποία μάλιστα βρίσκεται και εντός των θέσεων που οδηγούν στα πλέι-οφ. Πληθώρα απουσιών ενόψει της σημερινής αναμέτρησης, με τις επιλογές της να είναι ιδιαίτερα μειωμένες.

Σριούσμπερι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΟΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπρίστολ Ρόβερς με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κομπέρν στο 2’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τσαρλς στο 90+4’.

Πολύ καλή εμφάνιση για τη Μπόλτον, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα. Έμεινε πίσω στο σκορ από τα πρώτα κιόλας λεπτά, όμως στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της, όντας τρομερά δημιουργική μεσοεπιθετικά, αλλά όχι και αποτελεσματική. Εν τέλη στις καθυστερήσεις του αγώνα βρήκε το γκολ της ισοφάρισης, γλυτώνοντας την ήττα.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί προκειμένου να μπορέσει να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Σριούσμπερι. Καθόλου ικανοποιημένη με το αποτέλεσμα της προηγούμενης αγωνιστικής, παρέμεινε παρ’ όλα αυτά εντός εξάδας και έχει την ευκαιρία ακόμα και να διευρύνει την απόστασή της από τις κατώτερες θέσεις. Ιδιαίτερα επικίνδυνη στο επιθετικό της κομμάτι, βρίσκει δίχτυα σχεδόν μόνιμα, αλλά της στοιχίζει πολύ η αστάθεια που βγάζει αμυντικά στις περισσότερες αναμετρήσεις της. Χωρίς τον τιμωρημένο Ντέμπσεϊ η αποστολή της, ενώ δύσκολα θα συμπεριληφθούν στην αποστολή οι Έιμσον και Ίσγκροβ.