4η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπέρτον με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπέιλις στο 3’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ντάνκλεϊ στο 45+4’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπένετ στο 90+7’.

Εκμεταλλεύτηκε για δεύτερη φορά την έδρα της η Σριούσμπερι, παίρνοντας τη νίκη. Είχε ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει από νωρίς προβάδισμα στο σκορ, ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου διπλασίασε τα τέρματά της, «σφραγίζοντας» από νωρίς το τρίποντο. Στην επανάληψη μείωσε το ρυθμό της, δίνοντας την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να σκοράρουν.

Πήρε ψυχολογία ύστερα από τη νίκη αυτή και σήμερα έχει ξανά σύμμαχο την έδρα της, θέλοντας να κάνει το 3/3. Μπορεί να μην πείθει με τις εμφανίσεις της, όμως είναι αποτελεσματική τόσο επιθετικά, όσο και αμυντικά, παίρνοντας τα αποτελέσματα που επιθυμεί. Μετράει τέσσερα ματς μπροστά στο κοινό της, στα όποια βρήκε δίχτυα από την προετοιμασία ως και τώρα, ενώ μόλις σε ένα κατάφερε να κρατήσει το μηδέν παθητικό.

Σριούσμπερι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΙΝΚΟΛΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Νορθάμπτον με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Φέρτσαϊλντ στο 22’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ο’Κόνορ στο 78’. Το 1-2 πέτυχε ο Απέρε στο 86’ και το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Χόσκινς στο 90+8’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Λίνκολν. Παρά την πίεση που δέχθηκε, κατάφερε να πάρει σημαντικό προβάδισμα στο σκορ, όμως στην επανάληψη υπέκυψε, με τους γηπεδούχους να φέρνουν το ματς στα ίσα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ανεβασμένη μετά την ήττα της πρεμιέρας, έδειξε πόσο επικίνδυνη είναι επιθετικά, βρίσκοντας δίχτυα σε όλες τις αναμετρήσεις της. Δεν είναι και το δυνατότερο «χαρτί» της οι εκτός έδρας αγώνες, όμως παραμένει μαχητική και έχει βρει δίχτυα στους τελευταίους δύο, αποφεύγοντας μάλιστα την ήττα.