*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κέμπριτζ-Σριούσμπερι 2-1.

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπέρτον, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Σαϊντι στο 1’ και το 0-2 ο ίδιος στο 42’. Το 0-3 πέτυχε ο Λέιχι με πέναλτι στο 58’ και το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Ντάνκλεϊ στο 90+4’.

Επιστροφή στις νίκες για τη Σριούσμπερι με μια πολύ καλή εμφάνιση. Παρά το γεγονός ότι δεν είχε ιδιαίτερα την κατοχή της μπάλας, ήταν πιο ουσιαστική, αφού δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και απείλησε με τις περισσότερες από αυτές την αντίπαλη εστία, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν έριξε το ρυθμό της, με αποτέλεσμα να βρει ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα, ενώ αμυντικά κράτησε με ευκολία το μηδέν παθητικό.

Πήρε σαφέστατα ψυχολογία ύστερα από τη μεγάλη νίκη την προηγούμενη αγωνιστική και επιστρέφει σήμερα στις εντός έδρας αναμετρήσεις θέλοντας να δημιουργήσει νικηφόρο σερί. Σε γενικές γραμμές δεν έπεισε με την εικόνα της το τελευταίο διάστημα, παρ’ όλα αυτά η εμφάνιση του προηγούμενου αγώνα αλλάζει τα δεδομένα της, αφού ήταν εμφανώς βελτιωμένη σε όλους τους τομείς. Σίγουρα θέλει να πάρει ρεβάνς για την ήττα που υπέστη στον πρώτο γύρο από την Κέμπριτζ, αλλά είναι δεδομένο πως δεν θα έχει καθόλου εύκολο έργο.

Σριούσμπερι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΕΜΠΡΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μπρίστολ Ρόβερς με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Σμιθ στο 5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κομπέρν στο 21’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σινκλέρ στο 29’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Κέμπριτζ. Παρ’ όλο που ήταν ιδιαίτερα δημιουργική καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, παίρνοντας μάλιστα και προβάδισμα στο σκορ από νωρίς, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, αφού οι φιλοξενούμενοι ήταν τρομερά αποτελεσματικοί, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ πριν την ανάπαυλα. Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε χωρίς απειλές για τις δύο ομάδες και το σκορ έμεινε απαράλλακτο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα, ψάχνοντας την επιστροφή της στις νίκες. Δεν πείθει με την εικόνα της αυτό το διάστημα, περνάει μια κακή περίοδο, έχοντας αρκετά προβλήματα αστάθειας αμυντικά, την ώρα που στο επιθετικό της κομμάτι μοιάζει χαμένη, μην μπορώντας να βρει δίχτυα με συνέπεια. Τραγική στις εκτός έδρας αναμετρήσεις της, δεν έχει καταφέρει να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα από τα τέλη Οκτωβρίου, μετρώντας μόλις μία ισοπαλία σε πέντε αγώνες, ανεξαρτήτως διοργάνωσης.