2η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Μόρκαμ, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Ελάχιστες ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, με το μηδέν να παραμένει ως τη λήξη του ματς.

Ικανοποιητική εμφάνιση, αλλά χωρίς το τρίποντο για τη Σριούσμπερι. Είχε πολλές ευκαιρίες, αλλά ήταν εντελώς άστοχη στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μην καταφέρει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου από τους γηπεδούχους, διατηρώντας αρκετά εύκολα το μηδέν στα μετόπισθεν.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί μεσοεπιθετικά προκειμένου να έχει παραπάνω πιθανότητες να πάρει τη νίκη. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αστάθειες που έχει αμυντικά η αντίπαλός της, αλλά παράλληλα θα πρέπει να διατηρήσει μια συμπαγής και καλή αμυντική λειτουργία, αφού η επίθεσή της πετάει «φωτιές». Χωρίς καμία αλλαγή αναμένεται να παραταχθεί, καθώς ο Στιβ Κότεριλ έμεινε ικανοποιημένος από την απόδοση της ομάδας του την περασμένη αγωνιστική.

Σριούσμπερι Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΚΡΙΝΓΚΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τσάρλτον με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Φρέισερ στο 36’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον ΜακΚόνβιλ στο 69’. Προβάδισμα ξανά στους φιλοξενούμενους έδωσε ο Λίμπερν στο 90+4’, αλλά ήρθε και πάλι το γκολ της ισοφάρισης, αυτή τη φορά από τον Αντεντογίν στο 90+6’.

Ένα ημίχρονο αρκούσε στην Άκρινγκτον για να δείξει την ποιότητά της, όχι όμως και για να πάρει το πρώτο τρίποντο στη σεζόν. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο στο πρώτο μέρος και πήραν κεφάλι στο σκορ, όμως στην επανάληψη αύξησε την πίεσή της και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα.

Εμφάνιση όπως αυτή του δευτέρου ημιχρόνου θέλει να κάνει, κυνηγώντας τη νίκη απέναντι σε μια Σριούσμπερι που πέρσι δεν έδειξε πως μπορεί να εκμεταλλευτεί την έδρα της. Η Άκρινγκτον από την άλλη είναι μόνιμος κίνδυνος για την αντίπαλη εστία, τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, αλλά παράλληλα δέχεται εξίσου εύκολα γκολ.