* Δεν υπάρχει διπλό στα 6 τελευταία μεταξύ τους, τα μισά τα κέρδισε ο εκάστοτε γηπεδούχος.

ΚΑΝΣΑΣ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: “Λευκή” ισοπαλία με το Λος Άντζελες εκτός. Πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι, περισσότερες οι δικές του, απειλητικότεροι όμως ήταν οι αντίπαλοι.

Θετικό το αποτέλεσμα στο Λος Άντζελες, πέρασε αλώβητο από μια δύσκολη έδρα. Ωστόσο δεν έδειξε να αρκείται στο βαθμό, μπορεί οι αντίπαλοι να είχαν πιο μεγάλες φάσεις στο ματς, αλλά κι εκείνο προσπαθούσε μέχρι το τέλος να βρει ένα γκολ, δεν έδειξε να συμβιβάζεται με τη μοιρασιά των βαθμών.

Καλό το ξεκίνημα, μπορεί ακόμα να μην έχει πανηγυρίσει νίκη, αλλά είχε και πολύ δύσκολους αντιπάλους. Αυτή τη φορά ωστόσο δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα από τη νίκη, υποδέχεται το Σαν Χοσέ που έχει μόνο ήττες, είναι το μεγάλο φαβορί και πρέπει να το επιβεβαιώσει.

Αμφίβολοι ο στόπερ Φοντάς, ο χαφ Βαλτέρ και ο εξτρέμ Ζαλόι.

Κάνσας Σίτι Στατιστικά

* Στα πρώτα 3 παιχνίδια έφερε ισοπαλία, τα 2 με γκολ.

* Μέσα στο 2024 έχει χάσει μόνο 1 φορά, στο φιλικό από το Νάσβιλ με 2-1.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΑΝ ΧΟΣΕ

Προηγούμενο ματς: Ήττα με 0-2 εντός από το Βανκούβερ από δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από Σέπφ (74’) και Αχμέντ (86’).

Για περίπου 70 λεπτά ήταν καλύτερο και πίεζε για να ανοίξει το σκορ, όταν οι αντίπαλοι ανέβασαν στροφές δεν μπόρεσε να ακολουθήσει. Δεν είναι η πρώτη φορά που το παθαίνει αυτό στην έδρα της, ακριβώς το ίδιο έγινε και με τους Γκάλαξι στο πρώτο εντός της σεζόν, το οποίο το έχασε με πολύ καθαρό τρόπο χωρίς να πιεστεί (1-3).

Ψάχνει στο δρόμο τους πρώτους βαθμούς, το πρόγραμμα δεν είναι καθόλου ευνοϊκό για εκείνο, ακολουθεί το εντός με το Σιάτλ. Καλύτερες εμφανίσεις από δω και πέρα υποσχέθηκε με δηλώσεις του ο κόουτς Λούτσι Γκονζάλεζ.

Σαν Χοσέ Στατιστικά

* Ξεκίνησε το πρωτάθλημα με 3 ήττες, σε όλα δέχτηκε από 2 γκολ και πάνω.

* Μέσα στο 2024 σε 8 φιλικά και επίσημα έχει πάρει μόνο 1 νίκη, επί του Πόρτλαντ με 1-0.