*Πρώτο φετινό ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες.

*Έρχονται από 4/5 μεταξύ τους G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΚΑΝΣΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στο Βανκούβερ. Το 0-1 ο Πουλίδο στο 20’, το 1-1 έκανε ο Γκαλντ με πέναλτι στο 88’.

Θα μπορούσε να κερδίσει εκτός έδρας το Βανκούβερ, προηγήθηκε στο 20’ και ήλεγξε την κατάσταση, έπρεπε να έχει σκοράρει δεύτερη φορά. Δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα, το Βανκούβερ είχε ένα δοκάρι και τίποτα άλλο, κέρδισε όμως πέναλτι στο φινάλε και ισοφάρισε. Στα τελευταία λεπτά αμφότερες οι ομάδες είχαν από μια τεράστια ευκαιρία για να πάρουν τη νίκη, η ισοπαλία ήταν το δίκαιο αποτέλεσμα. Επιστροφή στις απώλειες για το Κάνσας, που ερχόταν από δύο σερί νίκες κόντρα σε Πόρτλαντ (4-1) και Ντάλας (2-1), ηττήθηκε μόλις μια φορά στα τελευταία εφτά ματς πρωταθλήματος (4-2-1), με 17 πόντους είναι στην 12η θέση.

ΚΑΝΣΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*G/G στα τελευταία 4/5 παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΣΤΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 κόντρα στο Σολτ Λέικ. Το 0-1 ο Ρούμπιν στο 15’, το 0-2 έκανε ο ίδιος παίκτης στο 81’. Μείωσε το Όστιν στις καθυστερήσεις.

«Προσγειώθηκε» το Όστιν με την εντός έδρας ήττα 1-2 κόντρα στο Σολτ Λέικ την περασμένη εβδομάδα. Το Σολτ Λέικ σκόραρε κόντρα στη ροή του αγώνα στο 15’ και από εκεί και έπειτα το παιχνίδι στρώθηκε στα πόδια της, το Όστιν δεν είχε ρυθμό και δεν κατάφερε να βγάλει πολλά καλά στοιχεία στο επιθετικό κομμάτι. Μόνο από στατικές φάσεις απείλησε το Όστιν, το Σολτ Λέικ βρήκε δεύτερο γκολ στο 81’ και εκεί τελείωσε το παιχνίδι.

Επιστροφή στις ήττες για το Όστιν μετά το εντός έδρας 2-1 επί της Μινεσότα, νωρίτερα έχασε 2-1 εκτός έδρας 2-1 απ’ το Χιούστον. Μετρά ρεκόρ 3-0-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, με 19 πόντους είναι στην όγδοη θέση της Δύσης.