Δημοσίευση: Κατηγορία: Βουλγαρία Πρωτάθλημα

15η αγωνιστική

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΒΑΡΜΠΕΡΓΚΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Χέλσινγκμποργκ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 85ο λεπτό.

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των πέντε αγώνων για τη Βάρμπεργκς, στο οποίο και είχε τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την τελευταία αγωνιστική πριν τη διακοπή, η ομάδα του Τομπίας Λίντεροθ έπαιξε στην έδρα της Χέλσινγκμποργκ, όπου και ηττήθηκε με 1-0. Κατώτερη των περιστάσεων δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητική, ενώ παρότι έδειχνε να αντέχει στην πίεση, εν τέλει λύγισε προς το φινάλε.

Βρίσκεται χαμηλά στην κατάταξη, με 15 βαθμούς, ούσα πάνω μόνο από τις δυο ουραγούς Έργκριτε και Σούντσβαλ. Έμεινε αήττητη στα τρία πιο πρόσφατα εντός της, με δυο νίκες και μια ισοπαλία. Δεν αναφέρθηκαν πιθανά αγωνιστικά προβλήματα.

Βάρμπεργκς Στατιστικά

*Goal/Goal τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΛΑΝΤΣΚΡΟΝΑ

Προηγούμενο ματς: Ήττα 4-0 από τη Λίνγκμπι, σε φιλικό προετοιμασίας. Βρέθηκε πίσω με αυτογκόλ στο πρώτο λεπτό, δεχόμενη τρία ακόμη τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο (59′, 70′, 81′).

Πέντε διαδοχικές νίκες “έτρεχε” η Λαντσκρόνα, μέχρι και τη διακοπή. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαξ Μέλντερ υποδέχθηκε την Έστερσουντ, της οποίας και επικράτησε με 4-3. Καλύτερη σε γενικές γραμμές στον αγωνιστικό χώρο, επιθετικά παίρνει άριστα, όμως ανασταλτικά είχε ορισμένα θεματάκια που ευτυχώς δεν της στέρησαν το τρίποντο.

Συνεχίζει έτσι την πορεία πρωταθλητισμού που κάνει, ούσα στην κορυφή της κατάταξης και στο +4 από τους διώκτες της, διαφορά που έχει την ευκαιρία να ανοίξει ακόμη περισσότερο σήμερα. Ηττήθηκε μια φορά στις έξι φετινές εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες.