*Στον πρώτο γύρο: Σαπεκοένσε-Σπορτ Ρεσίφε 1-1

*Πέντε σερί under 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Σαπεκοένσε κέρδισε στην πρώτη της επίσκεψη σε αυτό το γήπεδο, το 2013. Από τότε στις οκτώ υπόλοιπες δεν έχει κερδίσει, με έξι ήττες.

ΣΠΟΡΤ ΡΕΣΙΦΕ

Προηγούμενο ματς: Η Σπορτ Ρεσίφε έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Ζουβεντούδε, ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις με τον Εντίνιο και ενώ είχε βρεθεί δύο φορές πίσω στο σκορ! Την πρώτη στο 15’, από τέρμα του Ντανίλο Μπόζα, πριν ισοφαρίσει με τον Ρουίζ στο 41’, ενώ την δεύτερη από γκολ του Τάλιαρι στο 61ο λεπτό. Αλλά και πάλι απάντησε, έστω και αρκετά αργά στο παιχνίδι.

Η Σπορτ Ρεσίφε έφερε μία ακόμη ισοπαλία, κάτι που συνηθίζει τώρα τελευταία, αυτή τη φορά σε παιχνίδι έξι βαθμών, με 2-2 εκτός έδρας κόντρα στην Ζουβεντούδε. Δεδομένου πώς ισοφάρισε στο τελικό σκορ στις καθυστερήσεις και έχανε δύο φορές στη διάρκεια του αγώνα, το αποτέλεσμα κρίνεται ως θετικό.

Αυτή ήταν η πέμπτη της ισοπαλία στα εφτά τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει, τρίτη συνεχόμενη. Στο γήπεδό της έχει δύο στους τρεις πιο πρόσφατους αγώνες, έχοντας πετύχει και μία νίκη, την μοναδική της στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές εντός έδρας!

Ακόμη είναι εντός πρώτης τετράδας και θέσεων ανόδου, εκεί που θα βρίσκεται και μετά το τέλος του σημερινού αγώνα, ανεξαρτήτως αποτελέσματος. Διαθέτει πάντα την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας.

Σπορτ Ρεσίφε Στατιστικά

*7/9 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*10/16 over 2,5 εντός έδρας.

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Σαπεκοένσε κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Κρισιούμα, με δύο γκολ του Καζονάτι στο 25’ και στο 61’. Μάλιστα μετά το 68’ έπαιζε και με παίκτη περισσότερο, αλλά ακόμη και έτσι δέχθηκε ένα γκολ στο 90’ από τον Ιγκόρ.

Η Σαπεκοένσε κατάφερε έπειτα από εφτά αγώνες, στους οποίους είχε πέντε ισοπαλίες, αλλά καμία νίκη, να κερδίσει ένα αρκετά κρίσιμο παιχνίδι, με 1-2 στο γήπεδο της Κρισιούμα, μίας αντιπάλου που “καίγεται” για βαθμούς, ώστε να διεκδικήσει την άνοδο.

Βέβαια ακόμη και έτσι παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά έχει πλησιάσει σε απόσταση βολής από τρεις ομάδες που βρίσκονται σε κάποια θέση παραμονής.

Επίσης η τελευταία ήταν η πρώτη της νίκη μακριά από το γήπεδό της, έπειτα από τρεις αγώνες στους οποίους δεν είχε σκοράρει καν, αλλά με δύο “λευκές” ισοπαλίες.