ΣΠΟΡΤ ΡΕΣΙΦΕ

Με έμφαση επέστρεψε στις επιτυχίες η Σπορτ Ρεσίφε, που δεν άφησε κανένα περιθώριο στην Ατλέτικο Γκοϊανιένσε την Τετάρτη. Σαρωτική εμφάνιση για τους γηπεδούχους, οι οποίοι σκόραραν τρεις φορές στο πρώτο ημίχρονο και πήραν μια άνετη και δίκαιη νίκη. Ήταν η καλύτερη απάντηση μετά την εκτός έδρας ήττα 2-1 απ’ την Μποταφόγκο, το πέμπτο «τρίποντο» των τελευταίων έξι αγωνιστικών. Ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 24 βαθμούς σε 15 παιχνίδια, στο -1 απ’ τη Φλαμένγκο και στο -3 απ’ τη Σάντος. Επιπλέον, με 24 τέρματα στο ενεργητικό της, διαθέτει μια από τις καλύτερες επιθέσεις της κατηγορίας. Πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της, έχοντας πάρει τη νίκη στα τρία τελευταία και χωρίς να δεχθεί γκολ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 4-0 για τη Ρεσίφε κόντρα στην Ατλέτικο Γκοϊανιένσε.

Στατιστικό: Από τέσσερα σερί Over 2.5 έρχεται η Ρεσίφε (δες το στην Goalbet).

Το Σπορτ Ρεσίφε – Παλμέιρας παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΠΑΛΜΕΪΡΑΣ

Θετικό αποτέλεσμα μπορεί να χαρακτηριστεί το μεσοβδόμαδο εκτός έδρας 2-2 της Παλμέιρας κόντρα στη Φλαμένγκο. Πήγε να παίξει σε μια δύσκολη έδρα, προηγήθηκε 1-2 στο 43’, δέχτηκε την ισοφάριση στο αμέσως επόμενο λεπτό. Είδε τον αντίπαλο να χάνει πέναλτι στο 74’, συνεπώς το τελικό 2-2 κρίνεται κάτι παραπάνω από ικανοποιητικό. Με την ισοπαλία αυτή, η Παλμέιρας έφτασε τους 23 βαθμούς και είναι στην έκτη θέση μαζί με την Μποταφόγκο, ούσα στο -1 απ’ τη σημερινή αντίπαλο, Σπορτ Ρεσίφε. Δεν πείθει εκτός έδρας, όπου σε οκτώ αντίστοιχα παιχνίδια μετράει δυο νίκες, μια ισοπαλία και πέντε ήττες. Αρκετές οι απουσίες σ’ όλες τις γραμμές, σίγουρα θα υπάρξουν αλλαγές στην ενδεκάδα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 για την Παλμέιρας κόντρα στη Φλαμένγκο.

Στατιστικό: Από 3/4 Over 2.5 και G/G έρχεται η Παλμέιρας ανεξαρτήτως έδρας.