25η αγωνιστική

*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών (το 30% της χωρητικότητας του γηπέδου).

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων, στο πρωτάθλημα.

*Στον πρώτο γύρο: Κορίνθιανς – Σπορτ Ρεσίφε 2-1

ΣΠΟΡΤ ΡΕΣΙΦΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Σπορτ Ρεσίφε, μετά και από εκείνη επί της Γκρέμιο (1-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκουστάβο Φλορεντίν υποδέχθηκε τη Ζουβεντούδε, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Με διαφορά καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, πήρε σαφές προβάδισμα και παρά τη μείωση που δέχθηκε, δεν ένιωσε ιδιαίτερη πίεση.

Παρόλα αυτά, διατηρείται στην προτελευταία θέση της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει 230 βαθμούς, ούσα δυο μακριά από τη ζώνη της παραμονής. Μόλις μια νίκη στα δέκα τελευταία εντός της, έχοντας ακόμη τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες, ενώ σκόραρε μόλις στα δυο ματς εξ αυτών. Έξι μήνες εκτός δράσης θα παραμείνει ο Τιάγκο Λόπες, που τραυματίστηκε στον αχίλλειο, ενώ δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ο δανεικός από την Κορίνθιανς, Εβεράλδο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Ζουβεντούδε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων με τους Ζοσέ Ουέλισον (36′), Μικάελ (49′) και Τσίκο (69′), για να δεχθεί τη μείωση για το τελικό αποτέλεσμα, με πέναλτι στο 80ο λεπτό.

Σπορτ Ρεσίφε Στατιστικά

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Stoiximan)

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητο σερί δέκα αγώνων μετράει στο πρωτάθλημα η Κορίνθιανς, έχοντας από πέντε νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σιλβίνιο υποδέχθηκε τη Μπαΐα, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το αριθμητικό της πλεονέκτημα και έφτασε σε μια άνετη νίκη.

Με το τρίποντο που πήρε, έφτασε τους 37 βαθμούς συνολικά και είναι στην πέμπτη θέση της κατάταξης, στο -2 από την πρώτη τετράδα. Παρέμεινε αήττητη στα έξι πιο πρόσφατα εκτός της, έχοντας από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Νοκ άουτ τέθηκε ο Ουίλιαν, που αντιμετωπίζει πρόβλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Μπαΐα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 33ο λεπτό, για να φτάσει στην ισοφάριση με τον ίδιο τρόπο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Γκουέδες, αποκτώντας παράλληλα και αριθμητικό πλεονέκτημα. Στην πορεία πέτυχε ακόμη δυο τέρματα με τους Καντίγιο (52′) και Ζο (69′).

Κορίνθιανς Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα έξι τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.