*Αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, καθώς η Σπορτ Ρεσίφε έχει υποβιβαστεί και τυπικά, ενώ η Ατλέτικο Παραναένσε έχει εξασφαλίσει παραμονή και το εισιτήριο για το Κόπα Λιμπερταδόρες.

*Δεν σημειώθηκε διπλό σε κανένα από τα έντεκα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 9/10 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Ατλέτικο Παραναένσε – Σπορτ Ρεσίφε 0-0

ΣΠΟΡΤ ΡΕΣΙΦΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Σπορτ Ρεσίφε, μετά από δυο αναμετρήσεις με μια ισοπαλία και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκουστάβο Φλορεντίν φιλοξενήθηκε από τη Σαπεκοένσε, της οποίας και επικράτησε με 0-1. Ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, αμφότερες όμως ήταν αρκετά άστοχες, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στις λεπτομέρειες.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 37 βαθμούς και είναι στην 19η και προτελευταία θέση, έχοντας υποβιβαστεί και τυπικά από την κατηγορία. Ηττήθηκε μια φορά στα επτά τελευταία εντός της, μετρώντας ακόμη τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Συμπλήρωσαν κάρτες οι Ζοσέ Ουέλισον και Μαρκάο, μακροχρόνια τα υπόλοιπα αγωνιστικά της προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Σαπεκοένσε, για το πρωτάθλημα. Αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο από το ένατο λεπτό, βρήκε δίχτυα με το τέρμα του Λουτσιάνο, δυο λεπτά πριν το φινάλε.

Σπορτ Ρεσίφε Στατιστικά

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Stoiximan)

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι, μετά και τη νίκη επί της Κουιάμπα (1-0 εντός), η Ατλέτικο Παραναένσε παρέμεινε αήττητη. Για την ακρίβεια, την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Αλμπέρτο Βαλεντίμ υποδέχθηκε την Παλμέιρας, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Είχε την επιθετική πρωτοβουλία, εκμεταλλευόμενη και το ροτέισον της αντιπάλου, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει το κάτι παραπάνω.

Με το βαθμό που απέσπασε, έφτασε τους 46 συνολικά και μοιράζεται την 14η θέση της κατάταξης με την Κουιάμπα, της οποίας και υπερτερεί. Παράλληλα, έχει εξασφαλίσει τόσο την παραμονή της, όσο και την έξοδο στο ερχόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες, οπότε και είναι αδιάφορη. Χωρίς διπλό στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της, έχοντας από μια ισοπαλία και ήττα. Δεν ταξίδεψε ο κόουτς Βαλεντίμ, καθώς έμεινε με αρκετούς βασικούς στην Κοριτίμπα, για να προετοιμαστούν ενόψει του τελικού στο κύπελλο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Παλμέιρας, για το πρωτάθλημα.

Ατλέτικο Παραναένσε Στατιστικά

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.