Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

* Σημειώθηκε under 2,5 στα οχτώ από τα εννέα τελευταία παιχνίδια της Σπέτσια για το πρωτάθλημα.

* Η Σπέτσια διατηρεί ανέπαφη την εστία της στα τρία τελευταία παιχνίδια για το πρωτάθλημα.

ΣΠΕΤΣΙΑ

Μαζί με την Μπενεβέντο η Σπέτσια είναι η μοναδική ομάδα που παραμένει αήττητη στο φετινό πρωτάθλημα μετά το πέρας επτά αγωνιστικών, στις οποίες σημείωσε τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες (7-3 τα γκολ). Στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσε το συγκρότημα του Ντι Κάρλο κατάφερε να συγκεντρώσει δέκα βαθμούς. Πιο συγκεκριμένα επικράτησε των Προ Βερτσέλι (2-1 εντός έδρας), Νοβάρα (1-0 εντός έδρας) και Άσκολι (2-0 εκτός έδρας), ενώ παράλληλα αναδείχθηκε ισόπαλο με την Τραπάνι (0-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην Άσκολι την προηγούμενη βδομάδα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 20’ με τον Νενέ, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση έξι λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Με τα δύο γκολ που σημείωσε ο 33χρονος Βραζιλιάνος επιθετικός έφτασε συνολικά τα τέσσερα σε επτά συμμετοχές του στο πρωτάθλημα. «Από τη μέρα που ήρθα στην ομάδα βλέπω πως κάθε χρόνο βελτιωνόμαστε όλο και περισσότερο. Δεν μου λείπει η μεγάλη κατηγορία, καθώς στην Σπέτσια έχω βρει όλα όσα θέλω», υπογράμμισε με δηλώσεις του ο έμπειρος ποδοσφαιριστής.

Προηγούμενο ματς: Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επέστρεψε η Σπέτσια από την έδρα της Άσκολι επικρατώντας με 2-0, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Σπέτσια παραμένει αήττητη στα επτά τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Το Σπέτσια – Κάρπι παίζει στον Stoiximan

ΚΑΡΠΙ

Αήττητη παραμένει η Κάρπι στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε μία νίκη και τρεις ισοπαλίες. Αφού δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Τσεζένα (1-0 εκτός έδρας) στις 9 Σεπτεμβρίου το συγκρότημα του Καστόρι επικράτησε της Βίρτους Εντέλα (2-1 εντός έδρας) στις 24 Σεπτεμβρίου, ενώ μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Φροζινόνε (0-0 εντός έδρας), Μπρέσια (2-2 εκτός έδρας) και Πίζα (1-1 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Λασάνια στο 23’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε επτά λεπτά πριν το τέλος των 90’ ο Εουσέπι. Αξίζει να σημειώσουμε πως η Κάρπι ολοκλήρωσε με εννέα ποδοσφαιριστές την αναμέτρηση, λόγω των αποβολών των Εμπαγιέ (55’) και Σαμπιόνε (74’). «Μετανιώσαμε για το ισόπαλο αποτέλεσμα κόντρα στην Πίζα, θέλαμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Τα πάντα άλλαξαν μετά τις δύο αποβολές», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο επιθετικός Λασάνια μιλώντας στα ιταλικά ΜΜΕ.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Κάρπι και Πίζα στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε goal-goal στα τρία τελευταία παιχνίδια της Κάρπι για το πρωτάθλημα (παίξτο στον Stoiximan)