*Στον πρώτο γύρο: Τσιταντέλα – Σπέτσια 4-1

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΣΠΕΤΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Τερνάνα. Ο Ντιστέφανο άνοιξε το σκορ στο 89′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Ντι Σέριο στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Σε πέναλτι αστόχησε για την Τερνάνα ο Περέιρο (58′).

Μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση με την Τερνάνα κι έχασε κάποιες μεγάλες ευκαιρίες για να προηγηθεί. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου έριξε ρυθμούς, επιτρέποντας τους γηπεδούχους να κάνουν το παιχνίδι τους και να προηγηθούν σε ένα καθοριστικό σημείο.

Η Σπέτσια δεν απογοητεύτηκε, αλλά εκμεταλλεύτηκε την έλλειψη συγκέντρωσης των αντιπάλων της, ισοφαρίζοντας στην εκπνοή των καθυστερήσεων. “Τρέχει” ένα μίνι αήττητο σερί τριών αγωνιστικών (1-2-0), απογοητεύει στο “Alberto Picco” στο οποίο πανηγύρισε μόλις μία νίκη σε συνολικά έντεκα (έξι ισοπαλίες, τέσσερις ήττες / διαφορά γκολ 6-9). Ο προπονητής Ντ’ Άντζελο δεν αναμένεται να αλλάξει πρόσωπα στο βασικό σχήμα του.

ΣΠΕΤΣΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΤΣΙΤΑΝΤΕΛΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Πάρμα. Μπερναμπέ (8′) και Ερνάνι (38′) έδωσαν προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Νέγκρο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Βρέθηκε να κυνηγά το σκορ πριν καν συμπληρωθούν 10′, προτού η Πάρμα σκοράρει και δεύτερη φορά στο 38′. Έβγαλε αντίδραση μειώνοντας στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με προβολή του Νέγκρο, πίεσε για την ισοφάριση στο δεύτερο η οποία, ωστόσο, δεν ήρθε ποτέ. Τέταρτη σερί ήττα για την Τσιταντέλα που περνάει περίοδο κρίσης, δεχόμενη τουλάχιστον από δύο γκολ σε κάθε μία από αυτές.

Στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της στη Σέριε Β έχει απολογισμό 0-2-2, στις δύο δεν κατάφερε να σκοράρει. Η “Τσίτα” άλωσε την έδρα της Σπέτσια για τελευταία φορά τον Μάιο 2019 (2-1). Τιμωρημένος ο Νέγκρο, δεν βρίσκεται στην καλύτερη δυνατή κατάσταση ο Παβάν. Από ίωση ταλαιπωρείται ο Σάλβι. Διαθέσιμοι οι Τζιράουντο, Αματούτσι και Μπαλντίνι.