*8η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Οι δύο ομάδες διασταυρώνουν ξίφη για πρώτη φορά στη Serie A. Έχουν βρεθεί αντιμέτωπες συνολικά 18 φορές στη Serie B: Η Σπέτσια μετράει εννέα νίκες και η Σαλερνιτάνα επτά (δύο ισοπαλίες).

*Η Σπέτσια γνώρισε την ήττα στις τρεις τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές, όσες είχε στις προηγούμενες 12 (πέντε νίκες, τέσσερις ισοπαλίες).

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΣΠΕΤΣΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πέντε ήττες σε έξι αγωνιστικές γνώρισε η Σπέτσια, απολογισμός που την ανάγκασε να κατρακυλήσει στο βαθμολογικό πίνακα. Πριν από δύο βδομάδες επέστρεψε με άδεια χέρια από το “Marc Antonio Bentegodi”, γνωρίζοντας τον διασυρμό με 4-0 από την Βερόνα. Άκρως αποτελεσματικοί παρουσιάστηκαν στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι σκοράροντας τρεις φορές, έπεσε ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης.

“Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία, δεχτήκαμε γκολ που μπορούσαμε να αποφύγουμε νωρίς. Παράλληλα, δεν εκμεταλλευτήκαμε τις ευκαιρίες που δημιουργήσαμε”, είπε μεταξύ άλλων ο Τιάγκο Μότα, πάνω από τον οποίο πληθαίνουν τα μαύρα σύννεφα. Σύμφωνα με το “Sky Sport Italia” η διοίκηση των “μικρών αετών” σκέφτεται να τον απομακρύνει από τον πάγκο, κάτι που δεν έγινε στη διάρκεια της διακοπής του πρωταθλήματος. Τιμωρημένος είναι ο Μπαστόνι, τραυματίστηκε ο Μπουραμπιά.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-0) από την Βερόνα. Τα γκολ σημείωσαν οι Σιμεόνε (4′), Φαραόνι (15′), Καπράρι (42′) και Μπέσα (71′). Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές στο 81′ λόγω αποβολής του Μπαστόνι.

ΣΠΕΤΣΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima)

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το ρόδι στο πρωτάθλημα έσπασε η Σαλερνιτάνα πριν την διακοπή για τις Εθνικές ομάδες! Το συγκρότημα του Καστόρι προσπέρασε το εμπόδιο της Τζένοα επικρατώντας με 1-0 στο “Arechi”, ξεκολλώντας παράλληλα από τον πάτο του βαθμολογικού πίνακα. Μοιρασμένο ήταν το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στις δύο ομάδες, πιο δυνατοί παρουσιάστηκαν στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι που δεν κατάφεραν να αντιδράσουν στο γκολ που δέχτηκαν στο 66′.

“Αντιμετωπίζουμε πολλά προβλήματα ενόψει της αναμέτρησης με την Σπέτσια, παρόλα αυτά έχουμε τα χαρακτηριστικά και τις ικανότητες να πραγματοποιήσουμε μία καλή εμφάνιση. Θέλουμε να επιστρέψουμε σπίτι με ένα θετικό αποτέλεσμα”, είπε μεταξύ άλλων ο προπονητής της “γκρανάτα”. Στη διάθεσή του βρίσκονται οι Γκοντό και Όμπι.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Τζένοα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 66′ ο Τζούριτς.