9η αγωνιστική

*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών στις κερκίδες.

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 5/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΠΑΡΤΑΚ ΜΟΣΧΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Σπαρτάκ Μόσχας, μετά και τη νίκη επί της Κίμκι (3-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρούι Βιτόρια φιλοξενήθηκε από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, στο μεταξύ τους ντέρμπι, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Αδικείται από αυτό το τελικό αποτέλεσμα, καθώς ήταν ανώτερη στο ματς και δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες, ενώ δέχθηκε γκολ στη μοναδική αξιόλογη φάση της αντιπάλου.

Βρίσκεται έτσι στην ένατη θέση, με δέκα βαθμούς, όσους έχει και η Κρίλια Σοβέτοφ. Από δυο νίκες και ήττες σε τέσσερα εντός. Εκτός μάχης έχουν τεθεί οι τραυματίες Πάβελ Μασλόφ, Ρομάν Ζομπνίν και Γκεόργκε Μελκάντζε.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 81ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση, με τους γηπεδούχους να μένουν με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις.

Σπαρτάκ Μόσχας Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Stoiximan)

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΥΦΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τη νίκη πανηγύρισε και πάλι η Ούφα, μετά από τρεις αναμετρήσεις και με απολογισμό μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλεξέι Στουκάλοφ υποδέχθηκε την Κίμκι, της οποίας και επικράτησε με 3-2. Μπορεί να τα βρήκε κάπως σκούρα στο ματς, ωστόσο αποδείχθηκε καλύτερη στην τελική προσπάθεια, για να πάρει το κάτι παραπάνω.

Έφτασε έτσι τους οκτώ βαθμούς και είναι στην 12η θέση, μαζί με την Άρσεναλ Τούλα. Ηττήθηκε στις δυο από τις τρεις φετινές εξόδους της, έχοντας και ένα διπλό. Μεσοβδόμαδα, επικράτησε στα πέναλτι της Λέγκιον Ντιναμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1, στο κύπελλο. Μακροχρόνια η απουσία του Τάμπιντζε, ενώ εξέτισε και υπολογίζει ο Γιούρι Ζουράβλεφ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Λέγκιον Ντιναμό, για το κύπελλο. Βρέθηκε πίσω με τη συμπλήρωση μιας ώρας, για να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις με τον Νικίτιν και εν τέλει να επικρατήσει στη διαδικασία των πέναλτι.

Ούφα Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα επτά τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.