*Πληρότητα θεατών έως 70%

*3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ τους έληξαν under 2,5

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΣΠΑΡΤΑ ΡΟΤΕΡΝΤΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Κάκιστη η εικόνα της στην πρεμιέρα και ανέλπιστος διασυρμός με 4-0 από την Ουτρέχτη εκτός έδρας. Πλήρως ασύνδετη σε όλη την διάρκεια του αγώνα, το γκολ που δέχτηκε μόλις στο 2΄έδειξε να την επηρεάζει σε μεγάλο βαθμό αφού και μετά από αυτό δεν έβγαλε καμία αντίδραση και δεινοπάθησε μέχρι και το σφύριγμα της λήξης του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, παρουσιάστηκε ακόμα χειρότερη και δέχτηκε άλλα τρία γκολ για να γραφτεί ο επίλογος σε μία καταστροφική βραδιά για την ίδια.

Θέλει διακαώς να αφήσει πίσω της την πρεμιέρα και να προχωρήσει, αφού ξύπνησαν περσινές μνήμες, όταν είχε παρουσιάσει ανάλογη εικόνα στο αντίστοιχο περσινό ξεκίνημα. Δεν ενισχύθηκε ουσιαστικά και σε μεγάλο βαθμό, παρότι το είχε ανάγκη και αυτό δείχνει να την επηρεάζει. Αμφίβολος αλλά πιθανότερα θα απουσιάσει ο βασικός στόπερ Μπέχελσντεϊκ, χωρίς περεταίρω προβλήματα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Διασυρμός από την Ουτρέχτη εκτός έδρας, ήττα με 4-0 πραγματοποιώντας κάκιστη εμφάνιση.

Σπάρτα Ρότερνταμ Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις έληξαν No Goal (δες το στη Betshop)

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν over 2,5

ΧΕΡΑΚΛΕΣ ΑΛΜΕΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν μπόρεσε να κοιτάξει στα μάτια την φορμαρισμένη Αϊντχόφεν και να πάρει κάτι από το παιχνίδι της πρεμιέρας, γνωρίζοντας έτσι την ήττα με 0-2. Κατέβαλλε πάντως φιλότιμη προσπάθεια κόντρα σε μια ομάδα που ήταν αρκετά πάνω από τις δυνάμεις της και φάνηκε η αγωνιστική της ποιότητα. Ξεκίνησε νωθρά, αλλά πάνω που το ισορρόπησε δέχτηκε γκολ στο 39′ από αντεπίθεση και έκτοτε είχε περισσότερο στο μυαλό της να μη δεχθεί παραπάνω τέρματα παρά να ψάξει την ισοφάριση. Ενδεικτικό το γεγονός πως στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχε ούτε μια ουσιαστική ευκαιρία να βρει κάποιο γκολ. Μοιραία, δέχτηκε ακόμη ένα γκολ στο 64′ και το ματς έσβησε κάπου εκεί.

Γνωρίζει τις δυνατότητές της, μιας και το ρόστερ της δεν παρουσιάζει ιδιαίτερες αλλαγές σε σχέση με πέρυσι, μοιάζει να γνωρίζει το ταβάνι της. Θα κυνηγήσει αποτέλεσμα στο Ρότερνταμ, με σύμμαχο την εμπειρία της στην κατηγορία και την χημεία του ρόστερ της. Επιστρέφει στην αποστολή ο βασικός της κίπερ και αρχηγός της Μπλάσβιτς, παραμένουν εκτός λόγω μυϊκών τραυματισμών ο στόπερ Ρέντε και ο αναπληρωματικός χαφ Αζαζούι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ήττα εντός προγράμματος με 0-2 από την Αϊντχόφεν εντός έδρας για το πρωτάθλημα, σε ένα ματς που έδειξε ότι υπάρχει επιθετικά μόνο προς τα τέλη του πρώτου μέρους.