*7η αγωνιστική

*Σημειώθηκε ισοπαλία στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (μία νίκη Τζένοα).

ΣΠΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3 εκτός) με την Κόμο. Ο Μαΐστρο έκανε το 1-0 στο 8′, τα δεδομένα ανατράπηκαν για τους γηπεδούχους με ντοπιέτα του Κουτρόνε (12′, 46′). Ισοφάρισε σε 2-2 ο Μοντσίνι (59′), προβάδισμα στην Κόμο έδωσε ξανά ο Ιωάννου στο 72′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Εσπόσιτο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μία γκολάρα του Εσπόσιτο με “κεραυνό” εκτός μεγάλης περιοχή της Κόμο, στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων της μεταξύ τους αναμέτρησης, επέτρεψε την ΣΠΑΛ να αποφύγει την ήττα στο “Giuseppe Sinigaglia” πριν την διακοπή του πρωταθλήματος για τις Εθνικές (3-3).

Το συγκρότημα του Βεντουράτο παραμένει αήττητο σε πέντε αγωνιστικές με απολογισμό 2-3-0, κράτησε το μηδέν στις δύο και πέτυχε τουλάχιστον από ένα γκολ σε όλες. “Η Τζένοα διαθέτει το υλικό για να ανέβει στη Σέριε Α”, είπε ο προπονητής των “μπιανκατζούρι”. Υπολογίζεται ο Μαΐστρο, όπως και οι Μούρτζια και Πέντα.

ΣΠΑΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 3,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΤΖΕΝΟΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Μόντενα. Το σκορ διαμόρφωσε στο 44′ ο Γιάγκιελο.

Η Τζένοα άφησε πίσω την άδικη ήττα που γνώρισε στην έδρα της Παλέρμο (1-0), επιστρέφοντας στο δρόμο των επιτυχιών με αντίπαλο την Μόντενα (1-0 εντός) πριν από δύο βδομάδες. Ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, δημιούργησε κι έχασε καλές ευκαιρίες για να “καθαρίσει” πιο εύκολα το “τρίποντο”.

“Δεν πρέπει να κάνουμε λάθος στην προσέγγιση και την αγωνιστική νοοτροπία μας. Είμαστε στο σωστό δρόμο”, είπε ο προπονητής Μπλέσιν. Υπολογίζετια κανονικά ο Γκούντμουντσον μετά την ποινή τιμωρίας του, δεν αποκλείεται να πάρει άμεσα θέση βασικού. Μπάνι και Ντραγκούσιν θα αποτελέσουν το κεντρικό δίδυμο των “γκριφόνι”.