14η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΟΥΟΝΣΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Γουότφορντ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Σαρ στο 34’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Εντσάμ στο 52’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Καμπάνιο στο 90+8’.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της έδωσε με μια σπουδαία εμφάνιση απέναντι στη Γουότφορντ. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ λίγο μετά τα μέσα του πρώτου ημιχρόνου, δεν πτοήθηκε, αύξησε την πίεσή της και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Στις καθυστερήσεις του ματς βρήκε χώρους και παράλληλα δίχτυα, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ.

Συνέχεια στο σερί της θέλει φυσικά να δώσει προερχόμενη από ένα ακόμα πολύ μεγάλο εκτός έδρας αποτέλεσμα. Είναι σε τρομερή κατάσταση, σκοράρει συνεχώς και μοιάζει πραγματικά ασταμάτητη αυτό το διάστημα. Μοναδικό της μειονέκτημα αυτή τη στιγμή είναι το γεγονός ότι δέχεται αρκετά εύκολα γκολ, όμως αυτό δεν την έχει επηρεάσει μέχρι στιγμής στο να αποσπάσει νίκες. Είτε εντός, είτε εκτός έδρας η εικόνα της είναι εξαιρετική, μετρώντας μόλις μία ήττα κόντρα στην πρωτοπόρο Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (0-1). Παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο, είναι δημιουργική και ψάχνει το γκολ σε όλες τις αναμετρήσεις της, ενώ συνηθίζει να είναι εκείνη που ανοίγει το σκορ στα περισσότερα παιχνίδια. Δεν αναμένεται να κάνει ιδιαίτερες αλλαγές στη βασική εντεκάδα ο Ράσελ Μάρτιν, ενώ δεν θα έχει στη διάθεσή του τους Γουολς και Κάλεν λόγω τραυματισμών, την ώρα που αμφίβολος είναι ο Άλεν λόγω έλλειψης φυσικής κατάστασης.

Σουόνσι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Μπλάκπουλ, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις πολλές ευκαιρίες που είχαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Τρίτη σερί ισοπαλία για τη Σάντερλαντ σε ένα ματς που φάνηκε να παίζει μόνο για ένα ημίχρονο. Ήταν εξαιρετική στο πρώτο μέρος, είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, αλλά της έλλειπε η αποτελεσματικότητα στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Στην επανάληψη ήταν σαν να μπήκε άλλη ομάδα στο γήπεδο, καθώς οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πρώτο λόγο και πίεσαν ασφυκτικά, μην καταφέρνοντας όμως να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα, αφού η άμυνά της δούλεψε σωστά.

Να σπάσει το σερί των ισοπαλιών επιστρέφοντας στις νίκες έχει ως στόχο σήμερα, αγνοώντας το τρίποντο για σχεδόν ένα μήνα. Παρά την καλή εικόνα που βγάζει στις εμφανίσεις της, δείχνει να περνάει μια μικρή περίοδο δυστοκίας, έχοντας αποτύχει να βρει δίχτυα στα τελευταίο δύο ματς, τα οποία μάλιστα ήταν εντός έδρας. Θετικό παρ’ όλα αυτά είναι το γεγονός ότι παρέμεινε σταθερή αμυντικά, μην επιτρέποντας τόσο στην Πρέστον, όσο και στη Μπλάκπουλ να παραβιάσουν την εστία της. Σκληροτράχηλη στις εξόδους της, δυσκολεύει αρκετά κάθε αντίπαλο ανεξαρτήτως αποτελέσματος και αυτό φαίνεται και από το γεγονός ότι έχει σκοράρει σε όλες τις εκτός έδρας αγωνιστικές στο πρωτάθλημα μέχρι στιγμής. Ολοένα και αυξάνεται η λίστα των απουσιών, με τον Τόνι Μόυμπρεϊ να μην έχει στη διάθεσή του τους Σιμς, Στιούαρτ, Χάγκινς, Μπαγιάρντ και Κίρκιν.