*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΟΥΟΝΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπέρνλι, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Βιτίνιο στο 15’ και το 2-0 ο Ροντρίγκεζ στο 29’. Το 3-0 ο Ζαρούρι στο 45+3’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Ροντρίγκεζ με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 57’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της η Σουόνσι και δέχθηκε το διασυρμό από τη Μπέρνλι. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά στο ματς και απείλησε την αντίπαλη εστία, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, αφού οι γηπεδούχοι αύξησαν την πίεσή τους και έγιναν πολύ πιο απειλητικοί μεσοεπιθετικά, καταφέρνοντας να πάρουν «ασφαλές» προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη βρήκαν και πάλι το δρόμο προς τα δίχτυα.

Να αφήσει πίσω την κακή αυτή εμφάνιση και το διασυρμό που δέχθηκε, δείχνοντας ένα καλύτερο πρόσωπο και επιστρέφοντας στα νικηφόρα αποτελέσματα. Είναι σε γενικές γραμμές σε πολύ καλή κατάσταση, δημιουργεί ευκαιρίες σε κάθε αναμέτρηση και συνηθίζει να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα. Το μεγάλο της πρόβλημα παρ’ όλα αυτά είναι το γεγονός ότι δέχεται με τεράστια ευκολία γκολ στα περισσότερα παιχνίδια της, αν και δεν έδειξε να την πτοεί ιδιαίτερα. Παραμένει κοντά στην εξάδα παρά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής και έχει την ευκαιρία σήμερα να ξεπεράσει την αντίπαλό της αν καταφέρει να αποσπάσει το τρίποντο, μπαίνοντας για τα καλά στη διεκδίκηση μιας θέσης στα πλέι-οφ. Εκτός αποστολής αναμένεται να μείνει ο τραυματίας Γουόλς, ενώ αμφίβολοι είναι οι Άλεν και Μάνινγκ. Μη διαθέσιμος θα είναι ο Πιρόε, ο οποίος αποβλήθηκε στο προηγούμενο παιχνίδι.

Σουόνσι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΡΕΝΤΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Γουέστ Μπρομ, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Φίλιπς στο 25’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Γκάρντνερ-Χίκμαν στο 72’.

Αρνητικό αποτέλεσμα παρά τα πολλά θετικά στοιχεία που είχε στην εμφάνισή της. Φάνηκε να έχει τον έλεγχο στο ματς, ήταν ιδιαίτερα δημιουργική και απείλησε με αρκετές από τις ευκαιρίες της την αντίπαλη εστία, όμως της έλλειπε η αποτελεσματικότητα. Αμυντικά απειλήθηκε εξίσου από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, βρίσκοντας το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τις διαδοχικές ήττες των τελευταίων αγωνιστικών. Παρά το γεγονός ότι δεν έδειξε κακή εικόνα σε κανένα από τα δύο παιχνίδια, δεν ήταν αποτελεσματική στο επιθετικό της κομμάτι, ενώ παράλληλα πλήρωσε τις αστάθειες και τους κενούς χώρους που άφησε αμυντικά. Φαίνεται πως βρίσκεται σε πτώση το τελευταίο διάστημα, αφού δεν κατάφερε να αποσπάσει τρίποντο σε κανένα από τα τρία τελευταία παιχνίδια της, αν και το πρόγραμμά της ήταν αρκετά δύσκολο. Παραμένει παρ’ όλα αυτά εντός εξάδας και με ένα θετικό αποτέλεσμα μπορεί να διατηρηθεί στη θέση αυτή, αλλά για ακόμα μία φορά θα έχει πολλές απουσίες να διαχειριστεί.