*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΟΥΟΝΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ρέντινγκ, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Το 0-1 ο Πιρόε στο 24’ και το 0-2 ο ίδιος στο 49’. Το 0-3 πέτυχε ο Γέιτς στο 52’ και το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Γκράιμς στο 55’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Σουόνσι στο τελευταίο «τεστ» ενόψει της νέας σεζόν. Σταθερή αμυντικά, δεν επέτρεψε την παραβίαση της εστία της, ενώ μεσοεπιθετικά έδειξε το πόσο δυνατή είναι, σκοράροντας 4 τέρματα.

Το τελευταίο μισό της περσινής χρονιάς τη βρήκε να «τρέχει» ένα πολύ καλό σερί εμφανίσεων, ανεβαίνοντας πολύ ψηλότερα απ’ ότι αναμενόταν βαθμολογικά. Αυτό της ανέβασε παράλληλα και το στόχο της φετινής σεζόν, ο οποίος είναι να παλέψει για να μπει στα πλέι-οφ. Οι κινήσεις της προσέφεραν μεγαλύτερη ποιότητα στο επιθετικό της κομμάτι, ενώ φάνηκε βελτιωμένη και πολύ πιο σταθερή αμυντικά στη τελευταία της αναμέτρηση.

Σουόνσι Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πιτέρμπορο με σκορ 3-2, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ποκού στο 4’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μέισον-Κλαρκ στο 10’. Το 3-0 πέτυχε ο Κυπριανού στο 11’ και το 3-1 ο Χόγκαν στο 33’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γιούτκεβιτς στο 90’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Μπέρμιγχαμ. Μπήκε νωθρά στο ματς και έμεινε πολύ πίσω στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο. Στη συνέχεια πίεσε περισσότερο και κατάφερε να μειώσει στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη βρήκε και δεύτερο τέρμα με τη συμπλήρωση ενενήντα λεπτών αγώνα.

Σε γενικές γραμμές άφησε θετικές εντυπώσεις στην προετοιμασία της, κυρίως μεσοεπιθετικά, αφού βρήκε δίχτυα σε όλες. Αμυντικά όμως δύσκολα κράτησε το μηδέν απέναντι σε ομάδες που πίεσαν εξίσου, δείχνοντας πως θα αντιμετωπίσει προβλήματα στον τομέα αυτόν κατά τη διάρκεια της χρονιάς.