*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουέστ Μπρομ-Σουόνσι 3-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΟΥΟΝΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κόβεντρι με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Γουόλς στο 7’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ράιτ στο 10’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σιμς στο 65’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κάλεν στο 90+3’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να σώσει η Σουόνσι. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, αφού οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, ανατρέποντάς το. Εν τέλη στις καθυστερήσεις βρήκε τρόπο να ισοφαρίσει, παίρνοντας έναν σημαντικό βαθμό.

Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της αυτή την περίοδο, δείχνει να μην μπορεί να βρει σταθερότητα, καθώς «πληρώνει» τις πολλές αστάθειες που βγάζει στα μετόπισθεν. Μεσοεπιθετικά βρίσκει λύσεις, αλλά δεν της είναι συχνά αρκετές ώστε να αποσπάσει τα αποτελέσματα που επιθυμεί. Μαχητική μεν μπροστά στο κοινό της, όμως μετράει μόλις μία νίκη στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές, με 7 γκολ ενεργητικό και 10 παθητικό.

Σουόνσι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λιντς με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Ντιανγκανά στο 37’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για τη Γουέστ Μπρομ. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως μία από τις ελάχιστες ευκαιρίες που απείλησαν την αντίπαλη εστία, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη δέχθηκε έντονη πίεση, όμως κράτησε τους φιλοξενούμενους μακριά από την εστία της, διατηρώντας το υπέρ της σκορ ως το τελευταίο σφύριγμα.

Από σημαντικές διαδοχικές νίκες προέρχεται και θέλει σήμερα να αποσπάσει ακόμα μία. Δείχνει να βρίσκει και πάλι ρυθμό, φανερά βελτιωμένη αμυντικά, κράτησε το μηδέν σε δύο συνεχόμενα παιχνίδια, ενώ βρήκε ξανά την επαφή της με τα αντίπαλα δίχτυα. Μαχητική στις εξόδους της, μετράει τέσσερις νίκες στις τελευταίες οκτώ, έχοντας αποτύχει μόλις σε μία να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά προβλήματα των γηπεδούχων προκειμένου να σκοράρει με μεγαλύτερη ευκολία, αν και θα πρέπει να δείξει εξίσου προσοχή στα καθήκοντά της αυτά.