11η αγωνιστική

*Αήττητη η Τζουργκάρντεν στα επτά τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Σούντσβαλ, με τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ήττα 2-0 από την Εσκιλστούνα, σε φιλικό. Βρέθηκε πίσω στο μισάωρο, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις του ματς.

Απογοητευτική η παρουσία που είχε η Σούντσβαλ, μέχρι και τη διακοπή του πρωταθλήματος. Την τελευταία αγωνιστική, η ομάδα του Χένρικ Ένστραντ φιλοξενήθηκε από τη Γκέτεμποργκ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-0. Για ακόμη μια φορά αποδείχθηκε κατώτερη των περιστάσεων και δεν απείλησε ιδιαίτερα την αντίπαλό της, με αποτέλεσμα να ηττηθεί δίκαια.

Αυτή ήταν η όγδοη ήττα της μετά από δέκα αγωνιστικές, έχοντας επικρατήσει στις άλλες δυο, οποτε και παραμένει στις τελευταίες θέσεις της κατάταξης. Και τα δυο αυτά τρίποντα ήρθαν στα πέντε φετινά εντός της. Την περασμένη Κυριακή, ηττήθηκε με 2-0 από την Εσκιλστούνα, σε φιλικό προετοιμασίας. Μακροχρόνια η απουσία του Λίνους Χαλένιους.

Σούντσβαλ Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ισοπαλία 3-3 με τη Σίριους, σε φιλικό. Βρέθηκε πίσω στο πρώτο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με τους Άντερσον (14′) και Φίντελ (26′), στο 33′ είδε την αντίπαλο της να ισοφαρίζει. Στο 40′ πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Ασορό, δεχόμενη στο 68ο λεπτό την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα.

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της πριν από τη διακοπή η Τζουργκάρντεν. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Κιμ Μπέργκστραντ υποδέχθηκε τη Βάρμπεργκς, την οποία και συνέτριψε με 4-0. Με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, είχε την επιθετική πρωτοβουλία και επικράτησε δίκαια, χάνοντας παράλληλα και πέναλτι. Παράλληλα, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα.

Είναι έτσι στους 18 βαθμούς μετά από έντεκα παιχνίδια και μοιράζεται την τέταρτη θέση με τη Μάλμε. Εκτός έδρας παραμένει χωρίς διπλό ωστόσο, έχοντας δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες, όπου και σκόραρε μόλις μια φορά. Πριν από μια εβδομάδα, έπαιξε σε φιλικό με τη Σίριους, με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 3-3. Συμπλήρωσε κάρτες ο Ράσμους Σούλερ.