3η αγωνιστική

*No Goal και Under 2.5 και τα δυο συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Ντέγκερφορς, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 19ο λεπτό, για να μείνει και με δέκα παίκτες στο φινάλε του ημιχρόνου, όταν και αποβλήθηκε ο Οπόνγκ. Δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 53′.

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες η Σούντσβαλ, μετά και το εντός 1-0 επί της Έστερσουντ, στην πρεμιέρα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάγκλας Γιάκομπσεν φιλοξενήθηκε από τη Ντέγκερφορς, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο, παρότι βρέθηκε πίσω από νωρίς, όμως στο φινάλε αυτού έμεινε με παίκτη λιγότερο. Δέχθηκε δεύτερο τέρμα με την επιστροφή από τα αποδυτήρια και δεν ήταν ικανή να αλλάξει την κατάσταση. Ψάχνει αντίδραση τώρα, θέλοντας να εκμεταλλευτεί και τον παράγοντα έδρα.

Σούντσβαλ Στατιστικά

*Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΣΚΕΒΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Λαντσκρόνα, για το πρωτάθλημα.

Αήττητη η Σκέβντε, μετά και τις δυο πρώτες στροφές στο φετινό πρωτάθλημα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Σέρνταν Τούφεγκντζιτς υποδέχθηκε τη Λαντσκρόνα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Κατώτερη των προσδοκιών η εμφάνιση της, είχε περισσότερο παθητικό ρόλο και δεν απείλησε ουσιαστικά την αντίπαλο της, αντέχοντας όμως στην πίεση που δέχθηκε. Αν και κράτησε ανέπαφη την εστία της για δεύτερο σερί ματς, δεν κατάφερε να κάνει και το 2/2, μετά και το 0-1 της πρεμιέρας κόντρα στην Έρερπρο.