*Goal/Goal και Over 2.5 τα έξι τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στο κύπελλο: Ντέγκερφορς – Σούντσβαλ 4-1

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την ΑΪΚ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 46ο λεπτό, δεχόμενη και ένα δεύτερο στο 70′ ο Μπαχουί, για το τελικό αποτέλεσμα.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Σούντσβαλ, μετά και από εκείνη στην έδρα της Έλφσμποργκ (3-1 εκτός). Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Χένρικ Άνστραντ υποδέχθηκε την ΑΪΚ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-2. Κόντρα σε μια πιο ποιοτική ομάδα, δεν κατάφερε να δείξει κάτι το αξιόλογο και όπως ήταν φυσικό δεν απέφυγε τα χειρότερα.

Πέμπτη ήττα μετά από έξι αγωνιστικές, καθώς είχαν προηγηθεί οι ήττες από Σίριους (2-1 εκτός), Χάμαρμπι (1-5 εντός) και Βάρμπεργκς (2-0 εκτός). Παραμένει εκτός ο τραυματίας Λίνους Χαλένιους, ενώ μάχη με το χρόνο δίνουν οι Φόρεστ Λάσο, Ντάνιελ Στένσον και Μάρκους Μπούρμαν, οι οποίοι έμειναν εκτός στο προηγούμενο παιχνίδι.

Σούντσβαλ Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΤΕΓΚΕΡΦΟΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-6 από την Έλφσμποργκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-3 από το πρώτο τέταρτο (5′, 9′, 15′), δέχθηκε ένα ακόμη στο 31ο λεπτό, για να μαζέψει ακόμη δυο φορές τη μπάλα από τα δίχτυα της στο δεύτερο ημίχρονο (65′, 83′). Από το 80ο λεπτό έπαιζε με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Τζούρτζιτς.

Εξακολουθεί να είναι χωρίς βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα η Ντέγκερφορς. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντρέας Χόλμπεργκ υποδέχθηκε την Έλφσμποργκ, από την οποία γνώρισε τη συντριβή με 0-6. Κάκιστη η εικόνα της, βρέθηκε πίσω με 0-4 στο μισάωρο και δεν έδειξε διάθεση να παίξει στη συνέχεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί ακόμη δυο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο.

Αυτή ήταν και η έκτη διαδοχική της ήττα, ενώ για τέταρτο σερί ματς δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Παρόλα αυτά, μέσω ανακοίνωσης της, η διοίκηση έκανε γνωστό ότι είναι στο πλευρό τόσο των παικτών όσο και του προπονητικού επιτελείου σε αυτή τη δύσκολη στιγμή. Απουσιάζει ο Νίκολα Τζούρτζιτς, που αποβλήθηκε στο προηγούμενο παιχνίδι, στο οποίο χτύπησε ο Γιόζεφ Γκιάου και είναι απών τώρα.