4η αγωνιστική

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Βάρμπεργκς, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο όγδοο μόλις λεπτό, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στο 25′. Έμεινε με δέκα παίκτες στο 87′, όταν και αποβλήθηκε ο Κορόνα.

Άποντη μετά από τις τρεις πρώτες στροφές στο φετινό πρωτάθλημα παραμένει η Σούντσβαλ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χένρικ Άνστραντ φιλοξενήθηκε από τη Βάρμπεργκς, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο πριν ακόμη συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνα, προσπάθησε να αντιδράσει στην πορεία, όμως καμία από τις προσπάθειες της δεν έβρισκε το στόχο.

Αυτή ήταν και η τρίτης της ήττα λοιπόν, μετά και από εκείνες κόντρα σε Σίριους (2-1 εκτός) και Χάμαρμπι (1-5 εντός). Παραμένει εκτός ο τραυματίας Λίνους Χαλένιους, ενώ απουσιάζει και ο τιμωρημένος Τζόι Κορόνα.

Σούντσβαλ Στατιστικά

*Goal/Goal τα 9/10 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΛΜΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Ντέγκερφορς, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο έκτο λεπτό με τον Όλιβερ Μπεργκ, ενώ στο 85′ ο Όλαφσον διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Κάλμαρ, μετά και από εκείνη επί της Βάρμπεργκς (0-3 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χένρικ Ρίντστρεμ υποδέχθηκε τη Ντέγκερφορς, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-0. Μπήκε πιο δυναμικά και πήρε από νωρίς προβάδισμα, ενώ στη συνέχεια ήταν ανώτερη και είχε επιθετικό μονόλογο για να “τελειώσει” το παιχνίδι. Κάτι το οποίο έκανε στα τελευταία λεπτά.

Έφτασε έτσι τους έξι βαθμούς, καθώς στην πρεμιέρα είχε ηττηθεί από τη Μάλμε με 0-1. Δεν αγωνίστηκε κόντρα στη Ντέγκερφορς ο αμυντικός Άξελ Λίνταλ και η συμμετοχή του στο αποψινό παιχνίδι παραμένει και πάλι αμφίβολη.