*Goal/Goal και τα τρία συνολικά τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Ακρόπολις – Σούντσβαλ 1-2

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από ένα αήττητο σερί έξι αγώνων προέρχεται η Σούντσβαλ, μετρώντας πέντε νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη εβδομάδα, φιλοξενήθηκε από τη Γιόνσεπινγκ, σε εξ αναβολής ματς, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Αναμέτρηση με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές και μοιρασμένη κατοχή, με το τελικό αποτέλεσμα να είναι και το πιο δίκαιο. Κάπως έτσι, έφτασε τους 44 βαθμούς, είναι στη δεύτερη θέση και στο -6 από την πρωτοπόρο Βάρναμο. Επικράτησε στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εντός, έχοντας και μια ήττα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Γιόνσεπινγκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 41ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 53′, με τον Ντάλστρεμ.

Σούντσβαλ Στατιστικά

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

*No Goal και Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Παράλληλα, αήττητη εδώ και τρία παιχνίδια είναι και η Ακρόπολις, έχοντας από την πλευρά της δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου υποδέχθηκε την Εσκιλστούνα, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Δεν ήταν σε καμία περίπτωση καλύτερη από την αντίπαλό της, απείλησε λιγότερο, ωστόσο κατάφερε να πάρει το προβάδισμα και με σωστή διαχείριση να φτάσει στη νίκη. Μετράει 28 βαθμούς και υστερώντας σε ισοβαθμία με την Εσκιλστούνα, είναι εντός επικίνδυνης ζώνης. Μια ήττα στις έξι τελευταίες εξόδους της, έχοντας ακόμη τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Εσκιλστούνα, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Βέιλιντ στο 44ο λεπτό, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν πέναλτι λίγο νωρίτερα.