*Στους προηγούμενους γύρους: Ζαλγκίρις – Σούντουβα 0-0

*Στο Σούπερ Καπ Λιθουανίας: Ζαλγκίρις – Σούντουβα 0-0

*NG στα 8/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΟΥΝΤΟΥΒΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με τη Χέγκελμαν. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με Κλιμαβίσιους (46′) και Άλεξ Νεγκέμπα (73′), απάντησαν ισάριθμες οι Χάμουλιτς (69′) και Ζιβάνοβιτς (85′).

Παρά το γεγονός πως βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, η Σούντουβα αντέδρασε επιστρέφοντας με τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Χέγκελμαν (2-2) μεσοβδόμαδα. Το εν λόγω αποτέλεσμα της επέτρεψε να φτάσει τους 25 βαθμούς που την διατηρούν λίγο πίσω από τις θέσεις που οδηγούν στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της επόμενης σεζόν.

Παράλληλα παραμένει αήττητη σε έντεκα αναμετρήσεις με απολογισμό επτά νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Πανηγύρισε μόλις μία νίκη σε έξι εντός έδρας αναμετρήσεις με τη Ζαλγκίρις (τρεις ισοπαλίες, δύο ήττες): Τον Αύγουστο 2020 με 2-0.

ΣΟΥΝΤΟΥΒΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Τζιούγκας. Μέσα σε τρία λεπτά οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 με Ρενάν Ολιβέιρα (54′) και Τάντιτς (57′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Εντουάρντο στο 75′.

Σκοράροντας δύο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο, η Ζαλγκίρις προσπέρασε το εμπόδιο της Τζιούγκας (2-1 εντός) επιβεβαιώνοντας, παράλληλα, τον τίτλο του φαβορί που έφερε πριν τη μεταξύ τους αναμέτρηση.

Εκμεταλλεύτηκε το μομέντουμ από την σπουδαία επικράτηση στην έδρα της Πανεβέζις (2-0) και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, πριν την έναρξη της 17ης αγωνιστικής. Η Ζαλγκίρις προέρχεται από πέντε σερί εκτός έδρας νίκες διατηρώντας το μηδέν στα μετόπισθεν, παράλληλα παραμένει αήττητη σε 14 (10-4-0).