*15η αγωνιστική

*Η Σουντιρόλ πανηγύρισε τη νίκη στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΟΥΝΤΙΡΟΛ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Άσκολι. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές με Τσιτσιρέτι (1′) και Καλιγκαρά (65′), απάντησαν ισάριθμες Καζιράγκι (57′ πεν.) και Ρόβερ (84′).

Η Σουντιρόλ απέδειξε για άλλη μία φορά πως πρόκειται για την πλέον σκληροτράχηλη ομάδα της Σέριε Β. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 από την Άσκολι στο “Marco Druso” πίεσε σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, καταφέρνοντας να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′. Τα τέσσερα γκολ έφτασε ο Ρόβερ σε 12 συμμετοχές που πραγματοποιεί σπουδαία πορεία στη σεζόν.

Ήταν η τέταρτη σερί ισοπαλία για το συγκρότημα του Μπιζόλι, παράλληλα παραμένει αήττητο σε έντεκα αναμετρήσεις με απολογισμό πέντε νίκες και έξι ισοπαλίες. “Σεβόμαστε, αλλά δεν φοβόμαστε την Φροζινόνε”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής Μπιζόλι που δεν υπολογίζει στις υπηρεσίες των Καρέτα, Νταβί, Καζιράγκι και Μπελαρντινέλι.

ΣΟΥΝΤΙΡΟΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 3,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Κάλιαρι. Ο Λουβούμπο άνοιξε το σκορ στο 14′, ανέτρεψαν τα δεδομένα για τους γηπεδούχους οι Ροντέν (32′) και Ινσίνιε (67′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λαπαντούλα με πέναλτι στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Την πρώτη εντός έδρας γκέλα της υπέστη η πρωτοπόρος Φροζινόνε την προηγούμενη βδομάδα από την Κάλιαρι (2-2). Κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα που είχαν σχηματιστεί μόλις στο 14′, χάνοντας το “τρίποντο” μέσα από τα χέρια της στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τα “καναρίνια” παραμένουν αήττητα σε επτά αγωνιστικές με απολογισμό έξι νίκες και μία ισοπαλία: Στις τέσσερις κράτησε το μηδέν, ενώ παράλληλα σημείωσε 13 γκολ σε αυτό το διάστημα. “Είμαστε συνηθισμένοι στις ανατροπές στη Σέριε Β. Είναι σημαντικό να δώσουμε συνέχεια στις καλές εμφανίσεις. Θα αντιμετωπίσουμε μία σκληροτράχηλη και ποιοτική ομάδα”, ανέφερε μεταξύ άλλων ο προπονητής Γκρόσο. Υπολογίζεται και πάλι ο Κάζο, νοκ άουτ παραμένει ο Κονέ.