*2η αγωνιστική

ΣΟΥΙΝΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον έχασε εύκολα με 3-0 εκτός έδρας από την Χάρογκεϊτ, χωρίς να κάνει πολλές ευκαιρίες, χάνοντας βέβαια ένα πέναλτι ενώ ήταν ήδη πίσω στο σκορ με 2-0, έχοντας δεχθεί γκολ από τον Πάτισον στο 43’ και τον Ντάλι στο 51’. Και τελικά δέχθηκε και τρίτο γκολ από τον Μούλντουν στο 76ο λεπτό.

Η Σουίντον ηττήθηκε με το «βαρύ» 3-0 εκτός έδρας από την Χάρογκεϊτ, δείχνοντας με το καλημέρα πώς η φετινή χρονιά δύσκολα θα εξελιχθεί τόσο καλά όσο η προηγούμενη, κάτι πάνω – κάτω αναμενόμενο, δεδομένου πώς έχει διαφορετικό προπονητή και αλλαγμένο ρόστερ, προς το χειρότερο, σε σχέση με αυτήν.

Αυτό φάνηκε και από την εικόνα της στα φιλικά που έπαιξε, αφού αν εξαιρεθούν δύο νίκες απέναντι σε ερασιτεχνικές αντιπάλους, που ήρθαν και μακριά από την έδρα της, έχασε τα υπόλοιπα. Πάντως μόνο ένα έπαιξε στο γήπεδό της, αλλά με την δυνατή Κάρντιφ, από την οποία ηττήθηκε.

Παραμένει εκτός ο τραυματίας αμυντικός Ιαντόλο, ενώ χτύπησε και ο αμυντικός Ντεβάιν, με τη συμμετοχή του αμφίβολη.

Σουίντον Στατιστικά

*Εχει 4/7 N/G στα φιλικά και το σμοναδικό επίσημο παιχνίδι της.

*Εχει 5/7 over 2,5 στα φιλικά και στο μοναδικό επίσημο παιχνίδι της, τρία σερί στα πιο πρόσφατα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΑΛΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σάλφορντ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Μάνσφιλντ, μπαίνοντας πολύ δυνατά στο παιχνίδι και σκοράροντας δύο γρήγορα γκολ με τους Χέντρι (5’), Τόμας Ασάντε (27’). Οσο περνούσε η ώρα τόσο περισσότερο έπαιζε για να κρατήσει το αποτέλεσμα, δεχόμενη έντονη πίεση στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά άντεξε ως το τέλος.

Η Σάλφορντ ξεκίνησε πολύ καλά τη φετινή σεζόν, κερδίζοντας με 2-0 εντός έδρας την Μάνσφιλντ, στο πιο σημαντικό παιχνίδι της πρεμιέρας. Και αρχίζει την αγωνιστική περίοδο πολύ καλύτερα από το περσινό της ξεκίνημα, δεδομένου πώς έχει πάντα ως στόχο την άνοδο, αν και φέτος δεν θεωρείται τόσο δυνατό φαβορί όσο πέρυσι.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, έπειτα από εκείνην που πέτυχε στο τελευταίο φιλικό παιχνίδι της, το οποίο ήταν σε παιχνίδι απέναντι σε ομάδα της ίδιας κατηγορίας και ήταν μακριά από την έδρα της.

Ο μέσος Λουντ χρωστάει τιμωρία δύο αγωνιστικών από πέρυσι, ολοκληρώνοντας την σήμερα, στον προηγούμενο αγώνα χτύπησε ο αμυντικός Σέπαρντ, με τη συμμετοχή του αμφίβολη απόψε.