*Αγώνας εξ αναβολής

ΣΟΥΙΝΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Νορθάμπτον, παρόλο που προηγήθηκε με τον Γουίλιαμς στο 61ο λεπτό, αφού δέχθηκε την ισοφάριση από τον Φοξ στο 68’, με το δεύτερο τέρμα να το δέχεται από τον Πίνοκ στο 88’.

Η Σουίντον ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Νορθάμπτον, με γκολ που δέχθηκε λίγο πριν τη λήξη, με αυτήν να είναι μόλις η δεύτερη ήττα της φέτος στο πρωτάθλημα. Αλλά ήταν και η δεύτερη σερί στο γήπεδό της, τρίτη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που έχει παίξει εκεί.

Υποχώρησε λίγο περισσότερο στο βαθμολογικό πίνακα, ούσα στην 10η θέση του,  αλλά παραμένει σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Παραμένει εκτός ο τραυματίας επιθετικός Αντελόγιε, αλλά χτύπησε στο τελευταίο παιχνίδι και θα λείψει για κάποιο διάστημα ο αμυντικός και αρχηγός της, ΜακΝτόναλντ.

Σουίντον Στατιστικά

*Εχει 4/5 G/G μαζί με over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 4/7 G/G εντός έδρας

*Εχει 4/7 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΙΟΥΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νιούπορτ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Λέιτον Οριεντ, σκοράροντας δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τους Εβανς (22’), Μπογκλ (26’ πεν.) και στη συνέχεια απλά άντεξε το «σφυροκόπημα» της αντιπάλου της, δεχόμενη απλά ένα γκολ από τον Ντρίναν στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Νιούπορτ όχι απλά επέστρεψε στις νίκες έπειτα από πέντε αγώνες στους οποίους είχε τέσσερις ήττες, έγινε η πρώτη ομάδα που κερδίζει φέτος την πρωτοπόρο Λέιτον Οριεντ στο πρωτάθλημα, καταφέρνοντας το μάλιστα στο γήπεδο της αντιπάλου της, με 1-2! Και αυτή ήταν η τρίτη της νίκη στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που έχει παίξει μακριά από την έδρα της.

Αυτό το αποτέλεσμα την ανέβασε λίγο στο βαθμολογικό πίνακα, αν και παραμένει στο δεύτερο μισό του, στην 16η θέση, ξεφεύγοντας λίγο περισσότερο από την ζώνη του υποβιβασμού, ούσα πλέον στο +5 από αυτήν.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Ζανζάλα που θα απουσιάσει για μεγάλο χρονικό διάστημα, ενώ μάλλον θα λείψει και ο επίσης τραυματίας μέσος Ντόλαν.