*4η αγωνιστική

ΣΟΥΙΝΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Καρλάιλ, ανοίγοντας το σκορ με τον Γουέικλινγκ στο 22ο λεπτό, αλλά δέχθηκε την ισοφάριση από τον Ντένις στο 45ο λεπτό.

Η Σουίντον αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Καρλάιλ, αν και όχι απλά σκόραρε για πρώτη φορά φέτος, κατάφερε και να προηγηθεί και να βρεθεί σε θέση οδηγού για πρώτη φορά ως τώρα στη σεζόν! Αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα, περιοριζόμενη στην δεύτερη ισοπαλία της σε τρεις αγώνες πρωταθλήματος.

Ακόμη βέβαια ψάχνει την πρώτη της νίκη στη σεζόν, αφού και στο Λιγκ Καπ έχασε και αποκλείστηκε, αντιμετωπίζοντας μάλιστα ομάδα της κατηγορίας. Και σε καμία περίπτωση η σεζόν δεν εξελίσσεται όπως η περσινή, αν και ακόμη είναι αρκετά νωρίς.

Πάντως ο προπονητής της, Σκοτ Λίντσεϊ, ξεκαθάρισε πώς αν οι παίκτες του συνεχίσουν να κάνουν αυτά που πρέπει και να μείνουν πιστοί στο πλάνο και το σχέδιο τους, δεν θα έχουν προβλήματα.

Συνεχίζουν να λείπουν οι τραυματίες αμυντικοί Ιαντόλο, Ντεβάιν, ο αμυντικός Μπρέναν έπαθε διάσειση και θα απουσιάσει επίσης. Αλλά επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Μίντερν.

Σουίντον Στατιστικά

*Εχει 3/4 N/G στη σεζόν

*Εχει 3/4 under 2,5 στη σεζόν

*Εχει 3/4 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΛΕΪΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Λέιτον Οριεντ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Μάνσφιλντ, με τέρμα του Κέλμαν στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης, αν και γλίτωσε πάρα πολλές φορές από το να δεχθεί γκολ από την αντίπαλο της.

Η Λέιτον Οριεντ κέρδισε και την Μάνσφιλντ με 1-0 εντός έδρας, αν και δεν άξιζε αυτό το αποτέλεσμα, βάσει εμφάνισης, με την αντίπαλο της αρκετά καλύτερη από αυτήν. Αλλά αυτό που μετράει είναι πώς είναι η μοναδική ομάδα της κατηγορίας που έχει ξεκινήσει τη σεζόν με 3/3 νίκες στο πρωτάθλημα, χωρίς να έχει δεχθεί καν γκολ, ούσα μόνη πλέον στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Βέβαια έχει γνωρίσει ήδη μία ήττα, αλλά για το Λιγκ Καπ, από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, έχοντας αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού.