*36η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Καρλάιλ – Σουίντον 1-1

ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Λέιτον Οριεντ, ισοφαρίζοντας με τον Γουέικλινγκ στο 64’ το γκολ που είχε δεχθεί από τον Μπέκλες στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Σουίντον αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην πρωτοπόρο Λέιτον Οριεντ, πρώτη της ισοπαλία έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες, αν και κέρδισε το πιο πρόσφατο παιχνίδι που έπαιξε στο γήπεδό της.

Υποχώρησε μία θέση, πέφτοντας στην 11η του βαθμολογικού πίνακα,, μένοντας λίγο πιο πίσω, στο -7 για την ακρίβεια, από την έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Και εκεί που δεν είχε απουσίες, προέκυψαν κάποιες μαζεμένες στην άμυνα με τους τραυματισμούς των Μπρόντι, Ιαντόλο, Μπρέναν, Μπλέικ-Τρέισι που θα λείψουν, με τους τρεις πρώτους να μην αναμένεται να αγωνιστούν ξανά φέτος!

Σουίντον Στατιστικά

*Εχει έξι σερί αγώνες με 2-3 γκολ

*Οι δέκα από τους 16 αγώνες της εντός έδρας στο πρωτάθλημα έχουν λήξει Χ στο ημίχρονο.

*Εχει 8/16 under 2,5 εντός έδρας στο πρωτάθλημα

*Εχει 9/16 N/G εντός έδρας στο πρωτάθλημα

ΚΑΡΛΑΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Καρλάιλ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Γκρίμσμπι, σκοράροντας δύο γκολ προς το τέλος του ημιχρόνου, με τους ΜακΚάλμοντ (36’), Γκίμπσον (44’), κινδυνεύοντας σε μία περίπτωση από το να δεχθεί γκολ, γλιτώνοντας και από το δοκάρι της προς το τέλος της αναμέτρησης.

Η Καρλάιλ επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Γκρίμσμπι, πετυχαίνοντας τρίτη συνεχόμενη νίκη, ενώ στους πέντε τελευταίους αγώνες μακριά από την έδρα της έχει τρεις νίκες και μόλις μία ήττα!

Ανέβηκε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, αλλά σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από την τέταρτη θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο. Αλλά ταυτόχρονα βρίσκεται στο +6 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί καν σε αυτά.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Ντίκενσον (ΜΕ), Ντίξον (ΜΕ), Τσάρτερς (ΜΕ), Ελις (ΑΜ), Εντμονσον (ΕΠ).