*1η αγωνιστική για τη φάση των ομίλων του Λιγκ Τρόφι.

*Κάθε όμιλος αποτελείται από τέσσερις ομάδες, με τις δύο πρώτες να προκρίνονται στους «32» του θεσμού. Κάθε ομάδα θα παίξει μόνο μία φορά απέναντι στις άλλες τρεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας οι δύο ομάδες παίρνουν από ένα βαθμό, αλλά παίζουν και πέναλτι για έναν έξτρα βαθμό.

ΣΟΥΙΝΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Η Σουίντον έφερε 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Στίβενεϊτζ, ισοφαρίζοντας με πέναλτι στις καθυστερήσεις, με ένα γκολ που έφερε αναταραχή και οδήγησε προς γενική σύρραξη μετά τη λήξη του αγώνα! Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία της στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει, ενώ γενικώς έχει μόνο μία ήττα στη σεζόν, η οποία ήρθε στο γήπεδό της.

Είναι ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα της κατηγορίας της, στην πρώτη επτάδα και στις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, σε απόσταση βολής τόσο από ομάδες εκτός αυτών όσο και από την κορυφή.

Απουσιάζει λόγω τραυματισμού ο μέσος Λάιντεν, πιο πρόσφατα χτύπησε ο Μπόντρι με τη συμμετοχή του αμφίβολη, αν κα μάλλον θα λείψουν ξανά, ενώ σίγουρα θα απουσιάσει ο μέσος Γουίλιαμς που είναι με την εθνική του.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σουίντον έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Στίβενεϊτζ, ισοφαρίζοντας στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι του Πέιν και ενώ είχε βρεθεί πίσω στο σκορ από γκολ του Κόκερ στο 54’.

Σουίντον Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί N/G, 5/7 στη σεζόν (δες το στην bet365)

*Εχει τέσσερα συνεχόμενα under 2,5, 5/7 στη σεζόν.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΑΡΣΕΝΑΛ U23 ΑΝΑΛΥΣΗ (Πρέμιερ Λιγκ 2)

Η Αρσεναλ U23 κέρδισε στο τελευταίο παιχνίδι της για την Πρέμιερ Λιγκ 2 με 1-2 στο γήπεδό της Τότεναμ, στο ντέρμπι του Βορείου Λονδίνου. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της στη σεζόν, μετά από μία ήττα στην πρεμιέρα, αλλά πάντα τέτοια αποτελέσματα έχουν ξεχωριστό ρόλο στην ψυχολογία μίας ομάδας, ειδικά όταν αυτή αποτελείται από νεαρά μέλη.

Αξίζει να σημειωθεί πώς φέτος είναι η τέταρτη σερί χρονιά που συμμετέχει στον θεσμό, έχοντας προκριθεί από τη φάση των ομίλων στις δύο από τις τρεις προηγούμενες, την πρώτη και την τρίτη!

Θα λείψει ο διεθνής Εσθονός γκολκίπερ Χέιν που είναι με την εθνική της χώρας της.

Προηγούμενο παιχνίδι: H Αρσεναλ U23 κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Τότεναμ U23 παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Ντεβάιν στο 50’. Αλλά όχι απλά ισοφάρισε με τον Τέιλορ – Χαρτ στο 58’, ένα λεπτό αργότερα απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, το οποίο εκμεταλλεύτηκε στο έπακρον σκοράροντας δεύτερο γκολ με τον Τέιλορ – Χαρτ και πάλι στο 71’.