*Στον πρώτο γύρο: Φόρεστ Γκριν – Σουίντον 1-2

*5/6 under 2,5 μαζί με N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον έχασε 0-1 εντός έδρας από την Ρέξαμ, με γκολ του ΜακΛιν στο 13ο λεπτό, χωρίς να εκμεταλλευτεί το γεγονός πώς έπαιξε με παίκτη περισσότερο για περίπου 20 λεπτά στο τέλος.

Η Σουίντον ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την δυνατή Ρέξαμ, γνωρίζοντας τέταρτη συνεχόμενη ήττα. Μάλιστα στο γήπεδό της, ενώ ξεκίνησε αήττητη τη σεζόν για εφτά παιχνίδια, στη συνέχεια έχει πέντε σερί ήττες, έξι στα εδφπιο πρόσφατα παιχνίδια της εκεί!

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, όμως δεν είναι πολύ μακριά, μόλις στο -6 από την πρώτη επτάδα που οδηγεί στα play off ανόδου.

Σουίντον Στατιστικά

*5/6 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*9/14 over 2,5 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ

Προηγούμενο ματς: Η Φόρεστ Γκριν έχασε με ανατροπή από την Νιούπορτ με 4-2, αν και προηγήθηκε 0-2 με αυτογκόλ του Ντιλέινι στο δεύτερο λεπτό και τέρμα του Στίβενς στο 33ο λεπτό. Αλλά στη συνέχεια έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 51’, κάτι που πλήρωσε, αφού δέχθηκε τέσσερα γκολ στη συνέχεια από τους Έβανς (60’, 63’), Πέιν (69’), Ντιλέινι (84’).

Η Φόρεστ Γκριν σκόραρε μετά από τρία παιχνίδια, μάλιστα έβαλε δύο γκολ και προηγήθηκε με 0-2 στο ημίχρονο! Αλλά και πάλι κατάφερε να χάσει με 4-2 εκτός έδρας, έστω και παίζοντας με παίκτη λιγότερο.

Μάλιστα χαρακτηριστικό ήταν πώς στο τέλος του αγώνα, ο νέος τεχνικός της, Τρόι Ντίνεϊ, είπε πώς έκλεισε την ομιλία του στο ημίχρονο, λέγοντας στους παίκτες του να προσέξουν να μην αποβληθεί κάποιος!

Εξακολουθεί να έχει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, ενώ στο πρωτάθλημα δεν κερδίζει εδώ και εφτά αγωνιστικές, με πέντε ήττες.

Γενικώς στα 12 τελευταία έχει κερδίσει μόνο δύο φορές την Σκάρμπορο, ερασιτεχνική ομάδα, έχοντας έξι ήττες, όλες χωρίς να σκοράρει.

Πλέον όχι μόνο είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, έπεσε στην τελευταία θέση, έμεινε στο -7 από τις θέσεις παραμονής, αλλά με την παρηγοριά πώς έχει δύο αγώνες λιγότερους από την ομάδα που είναι εκεί.