1η αγωνιστική των πλέι άουτ

*Μίνι πρωτάθλημα 5 αγωνιστικών, με τη βαθμολογία της κανονικής διάρκειας να μην αλλάζει. Η ομάδα που θα τερματίσει τελευταία υποβιβάζεται απευθείας στην KLeague2, ενώ οι ομάδες που θα τερματίσουν στη 10η και 11η θέση της βαθμολογίας, θα δώσουν μπαράζ παραμονής με τη 2η και την 3η της KLeague2.

*Η Σουγουόν μετράει 2 συνεχόμενες εντός έδρας νίκες απέναντι στη Σανγκμού, αμφότερες με over2.5+g/g.

ΣΟΥΓΟΥΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Ουλσάν, την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 11′, σε ένα σχετικά ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, με την ίδια να μην καταφέρνει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Παθητικός ο ρόλος της στο β’ μέρος, με τους γηπεδούχους να κυριαρχούν και να διαμορφώνουν το τελικό 2-0 στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης.

Πρώτη ήττα για τη Σουγουόν μετά από τέσσερις αγωνιστικές. Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο +10 από την επικίνδυνη ζώνη και τη 10η Σανγκμού. Μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, με τις δύο από αυτές να ολοκληρώνονται με over2.5+g/g.

Τιμωρημένοι οι Σεούνγκ-Γου Λι και Γιουν-Χο Κουάκ. Τραυματίας ο Νίσιλα.

Σουγουόν Στατιστικά

*Over2.5+g/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Έχει δεχτεί τουλάχιστον 2 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΣΑΝΓΚΖΟΥ ΣΑΝΓΚΜΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Ίντσεον, την περασμένη αγωνιστική. Μετά από ένα μέτριο 1ο ημίχρονο, οι δύο ομάδες ανέβασαν κατακόρυφα το ρυθμό τους στο β’ μέρος, με τη Σανγκμού να κυριαρχεί. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά σε κανένα σημείο του παιχνιδιού και το πλήρωσαν, με τη Σανγκμού να “κλέβει” τη νίκη διαμορφώνοντας το τελικό 1-0 στο 90+2′.

Ήταν η πρώτη της νίκη μετά από δύο συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στη 10η θέση της βαθμολογίας, στο -4 από την απευθείας σωτηρία, με παιχνίδι λιγότερο από την 9η Νταεγκού. Μετράει μόλις 1 ήττα στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, με τα τρία από αυτά να ολοκληρώνονται με under1.5 γκολ.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.