28η αγωνιστική

*Η Σεονγκνάμ μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων με γηπεδούχο τη Σουγουόν.

ΣΟΥΓΟΥΟΝ ΜΠΛΟΥΓΟΥΙΝΓΚΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 4-2 από τη Σουγουόν FC, στο μεταξύ τους ντέρμπι την περασμένη αγωνιστική. Χειρότερη των γηπεδούχων στο 1ο ημίχρονο, έμεινε πίσω στο σκορ στο 14′, αλλά αντέδρασε άμεσα, κάνοντας το 1-1 στο 27′. Η Σουγουόν FC μπήκε δυνατά στο β’ μέρος (2-1 στο 49′), πίεσε και βρήκε κι άλλο γκολ, με το δείκτη του σκορ να δείχνει 3-1 στο 69′. Οι Μπλούγουινγκς μείωσαν προσωρινά σε 3-2 στο 86′, με το τελικό 4-2 να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Επιστροφή στις ήττες για τη Σουγουόν Μπλούγουινγκς μετά την εκτός έδρας νίκη με 1-2 επί της Νταεγκού. Η άλλοτε πρωταθλήτρια της KLeague1 βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, στο +6 από την ουραγό Σεονγκνάμ. Εντός έδρας μετράει 3 συνεχόμενες ισοπαλίες, όλες με under2.5 γκολ.

Τραυματίες παραμένουν οι Σουνγκ-Γκεούν Τσόι και Τζε-Χο Γιου.

Σουγουόν Μπλούγουινγκς Στατιστικά

*5 συνεχόμενα under2.5 γκολ εντός έδρας.

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΕΟΝΓΚΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Βαριά εντός έδρας ήττα με 1-4 από τη Σανγκμού, την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 7ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι πιο ισορροπημένο απ’όσο δείχνει το τελικό σκορ. Πίεσε νωρίς στο β’ μέρος, αλλά ήταν εκείνη που δέχτηκε το γκολ (0-2 στο 57′). Αντέδρασε άμεσα, κάνοντας το 1-1 στο 66′ και βγήκε μαζικά στην επίθεση για την ισοφάριση. Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν τα κενά που άφησε στην άμυνα η Σεονγκνάμ και με δύο γκολ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού διαμόρφωσαν το τελικό 1-4.

Επιστροφή στις ήττες για τη Σεονγκνάμ μετά από δύο συνεχόμενες νίκες. Βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -6 από τη σημερινή της αντίπαλο, με το μεταξύ τους παιχνίδι να κρίνεται ως υψίστης σημασίας για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Μετράει μόλις 1 νίκη και 4 g/g στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της.