Εξ αναβολής αναμέτρηση για την 24η αγωνιστική

*Η αναμέτρηση διεξάγεται χωρίς την παρουσία θεατών.

*Με n/g ολοκληρώθηκαν οι 7 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΣΟΥΓΟΥΟΝ FC ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας ήττα με 0-3 από την Ουλσάν, την προηγούμενη αγωνιστική. Βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ (0-1 στο 8′), σε ένα 1ο ημίχρονο στο οποίο οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν. Διεύρυνε το προβάδισμα της νωρίς στο β’ μέρος (0-2 στο 51′), με το παιχνίδι να αποκτά γρήγορο ρυθμό και πολλές φάσεις εκατέρωθεν έκτοτε. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ήταν το 2ο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας, στο +3 από το γκρουπ του υποβιβασμού. Χρειάζεται 1 βαθμό για να είναι σίγουρα στην πρώτη εξάδα. Μετράει 4 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της.

Τραυματίες οι Ταρντέλι (5 συμμ./1 γκολ)και Γιούνγκ-Σουν Γιούν (6 συμμ.)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-3 από την Ουλσάν.

Σουγουόν FC Στατιστικά

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην Stoiximan)

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΚΟΥΑΝΓΖΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Γκανγκβόν, την προηγούμενη αγωνιστική. Κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, προηγήθηκε στο 23′, με τη γηπεδούχο να κυριαρχεί στο 1ο ημίχρονο και να φτάνει στην ισοφάριση στο 45+1′. Μπήκε νωθρά στο 2ο μέρος και το πλήρωσε, με την Γκανγκβόν να παίρνει προβάδισμα στο 58′. Το υπόλοιπο παιχνίδι κύλησε χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση, με το 2-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Ήταν η 5η συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα, ένα σερί που την έχει φέρει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -5 από την προτελευταία Σεονγκνάμ. Εκτός έδρας μετράει 11 ήττες σε 16 αγώνες για το πρωτάθλημα.

Παραμένουν τραυματίες οι Χαν-Σαέμ Λι (6 συμμ.), Τζουνγκ-Σου Παρκ (-), Χιεόν-Γου Τζεόνγκ (6 συμμ.)και Τζόναθαν (-).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Γκανγκβόν.