24η αγωνιστική

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι 7 από τις 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

ΣΟΥΓΟΥΟΝ FC ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 4-2 επί της Σουγουόν Μπλουγουίνγκς, την περασμένη αγωνιστική. Καλύτερη των φιλοξενούμενων στο 1ο ημίχρονο, προηγήθηκε στο 14′, αλλά δεν άντεξε για πολύ, δεχόμενη το 1-1 στο 27′. Μπήκε δυνατά στο β’ μέρος (2-1 στο 49′), πίεσε και βρήκε κι άλλο γκολ, με το δείκτη του σκορ να δείχνει 3-1 στο 69′. Οι Μπλούγουινγκς μείωσαν προσωρινά σε 3-2 στο 86′, με το τελικό 4-2 να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Πρώτη νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές για τη Σουγουόν FC. Βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας, στο +3 από την εξάδα του υποβιβασμού και την 7η Γκανγκβόν. Μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, ενώ τα τελευταία 7 έχουν ολοκληρωθεί με over2.5 γκολ.

Τραυματίας παραμένει ο Τζου-Γιεόπ Κιμ. Τιμωρημένος ο Σεούνγκ-Τζουν Κιμ, αλλά και ο πολύτιμος Σεούνγκ-Γου Λι.

Σουγουόν FC Στατιστικά

*5 συνεχόμενα g/g.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΓΕΟΝΜΠΟΥΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Ουλσάν, στο ντέρμπι κορυφής της περασμένης αγωνιστικής. Έμεινε με το καλημέρα πίσω στο σκορ (0-1 στο 8′), πίεσε άμεσα για την ισοφάριση, με τον Γκουστάβο να αστοχεί από τα έντεκα βήματα στο 40ο λεπτό του παιχνιδιού. Μπήκε δυνατά στο β’ μέρος, καταφέρνοντας τελικά να βρει το γκολ της ισοφάρισης, με τον Μπάροου να κάνει το 1-1 στο 59′. Αμφότερες έχασαν από μια μεγάλη ευκαιρία να πάρουν τη νίκη, αλλά ήταν άστοχες, με το 1-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη για τη Γέονμπουκ. Παρέμεινε στη 2η θέση της βαθμολογίας, στο -6 από την πρωτοπόρο Ουλσάν. Μετράει 4 νίκες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, με τα τρία από αυτά να ολοκληρώνονται με over2.5+g/g.

Τραυματίες οι Κεούν-Χο Λι, Σεούνγκ-Γκιου Χαν, Μπο-Κιεόνγκ Τσόι και Τζεόνγκ-Χο Χονγκ.