*Όλα τα παιχνίδια του 7ου ομίλου διεξάγονται στο Κατάρ και είναι κεκλεισμένων των θυρών.

*Με Goal/Goal και Over 3.5 ολοκληρώθηκαν και τα δυο τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στη διοργάνωση, ανεξαρτήτως έδρας.

Σουγόν – Γκουανγκτζού Εβεργκράντε στην Bet365

ΣΟΥΓΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Νότιος Κορέα)

Με νίκη ολοκλήρωσε τις εντός έδρας υποχρεώσεις της η Σουγόν, στα τέλη του Οκτώβρη. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Παρκ Κουν-Χα φιλοξενήθηκε από την Γκανγκβόν, για την τελευταία αγωνιστική των πλέι άουτ του πρωταθλήματος, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει το διπλό, επικρατώντας με 1-2.

Κάπως έτσι, τερμάτισε στην κορυφή αυτού του μίνι πρωταθλήματος, έχοντας συγκεντρώσει 34 βαθμούς συνολικά. Ηττήθηκε στην πρεμιέρα των ομίλων από τη Βίσσελ Κόμπε (0-1 εντός), ενώ στη συνέχεια δεν πήρε κάτι θετικό ούτε κόντρα στη Τζοχόρ (2-1 εκτός), η οποία όμως αποσύρθηκε από τη διοργάνωση.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Γκανγκβόν, για το πρωτάθλημα. Μπήκε πιο δυναμικά στο παιχνίδι και πήρε από νωρίς προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Χένρι (7′) και Τάγκαρτ (πεν. 19′), πριν δεχθεί τη μείωση του σκορ για το τελικό αποτέλεσμα, στο 54ο λεπτό.

Σουγόν Στατιστικά

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις. (Δες το και από κινητό στην bet365 mobile)

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της, στο Τσάμπιονς Λιγκ της Ασίας.

Παίξε νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΓΚΟΥΑΝΓΚΤΖΟΥ ΕΒΕΡΓΚΡΑΝΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Κίνα)

Μετά από έξι αναμετρήσεις και με απολογισμό τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες, η Γκουανγκτζού Εβεργκράντε γνώρισε και πάλι την ήττα. Στο πιο πρόσφατο από αυτά, η ομάδα του Φάμπιο Καναβάρο αντιμετώπισε τη Ζιανγκσού Σάνινγκ, στον τελικό του φετινού πρωταθλήματος, από την οποία ηττήθηκε με 2-1.

Αποτέλεσμα που σε συνδυασμό με την ισοπαλία 0-0 στο πρώτο μεταξύ τους ματς, της στέρησε τον τίτλο, όμως της έδωσε το εισιτήριο για το Τσάμπιονς Λιγκ της ερχόμενης σεζόν. Στην πρεμιέρα της στη φετινή διοργάνωση, κατάφερε να επικρατήσει με 0-1 της Τσιανγκράι Γιουνάιτεντ, εκτός έδρας. Σε αντίθεση με τη Σουγόν, δεν έχει δώσει ακόμη κάποιο ματς στους ομίλους της φετινής διοργάνωσης.

Προηγούμενο ματς: Ήττα 1-2 από τη Ζιανγκσού Σάνινγκ, για το πρωτάθλημα. Έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 45’+1 μετά και την αποβολή του Χι, για να βρεθεί πίσω στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου και να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στο 47′. Το μόνο που κατάφερε, ήταν να μειώσει απλά στο τελικό αποτέλεσμα, με το τέρμα του Γουέι Σιχάο, στο 61ο λεπτό.