*Η Μετς είναι αήττητη στην τελευταία εξάδα αγώνων με αντίπαλο τη Σοσό (3-3-0).

*Στον πρώτο γύρο: Μετς – Σοσό 0-0

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΣΟΣΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Παρί. Προηγήθηκε με τον Αλβερό στο 27’, ισοφαρίστηκε στο 81’, δέχθηκε την ανατροπή στο 90’.

Η κατηφόρα δεν έχει τέλος για τη Σοσό, ούτε η απομάκρυνση του Γκεγκάν έφερε αποτέλεσμα, υπέστη νέα ήττα, αυτή τη φορά από την Παρί. Ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε και πήγε με το προβάδισμα στην ανάπαυλα. Αλλαγή ρόλων στο δεύτερο μέρος, υστέρησε σημαντικά, δέχθηκε πίεση και είδε την αντίπαλο να κάνει την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

Έκτη διαδοχική ήττα, στις τρεις εξ αυτών έμεινε άσφαιρη, κλείνει με τον χειρότερο τρόπο τη σεζόν, από εκεί που διεκδικούσε την άνοδο, κινδυνεύει να υποχωρήσει περισσότερο στην τελική βαθμολογία. Στόχος να βγάλει αντίδραση στις δύο τελευταίες αγωνιστικές και να κλείσει με θετικό πρόσημο τη σεζόν. Με το υπηρεσιακό διδυμο Πιερ Αλέν Φρο – Μονσορό θα πορευθεί ως το φινάλε της σεζόν. Γνώρισε την ήττα στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Τιμωρημένος ο χαφ Εντιαγέ, τραυματίες οι εξτρέμ Ντουμπιά, Ντο Κοουτό, ξανά εκτός ο στόπερ Αανεμπά, ο αριστερός μπακ Εντούρ, ο εξτρέμ Μαουρισιό και ο επιτελικός χαφ/αρχηγός Βεϊσμπέκ. Επιστρέφει ο δεξιός μπακ Φοσυριέ.

ΣΟΣΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα 3/4 πρόσφατα παιχνίδια.

*Έμεινε άσφαιρη στα 3/4 τελευταία ματς.

ΜΕΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Γκινγκάμπ. Μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Μικαουτάντζε στο 21’, δέχθηκε την ισοφάριση στο 60’.

Υπέπεσε σε γκέλα την περασμένη εβδομάδα και η υπόθεση άνοδος δυσκόλεψε μετά το 1-1 με την Γκινγκάμπ στη Βρετάνη. Δεν έθελξε με την εμφάνισή της, ευτύχησε να μπει μπροστά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο και να πάει με το προβάδισμα στ’ αποδυτήρια. Στο δεύτερο 45λεπτο έπαιξε παθητικά, το πλήρωσε με ισοφάριση και στο τελευταίο μισάωρο δεν βρήκε το γκολ που θα της έδινε το “τρίποντο”.

Σημαντική απώλεια για την ομάδα του Μπόλονι, μπορεί να διεύρυνε το αήττητο στα 23 παιχνίδια (14-9-0), αλλά έμεινε στο -3 από την απευθείας άνοδο και χρειάζεται ήττα της Μπορντό και να κάνει 2/2 νίκες για να “κλέψει” την άνοδο. Παίζει με αδιάφορες ομάδες, είναι στο χέρι της οι έξι βαθμοί, αλλά η ήττα της Μπορντό σε αυτό το σημείο φαντάζει δύσκολο σενάριο. Είναι αήττητη στις 12 πρόσφατες εξόδους της (8-4-0).