21η αγωνιστική

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΣΟΣΟ

Προηγούμενο ματς: Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 2-3 απέναντι στη Σεντ Ετιέν, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι σε όλο το 1ο ημίχρονο, χωρίς όμως ουσία στην τελική προσπάθεια. Η Σοσό υπέπεσε σε παράβαση με το ξεκίνημα του β’ μέρους και δέχτηκε το 1-1 στο 50′, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κρασό. Έχασε τον έλεγχο του παιχνιδιού στη συνέχεια και μοιραία είδε τους αντιπάλους της να κάνουν το 2-1 στο 78ο λεπτό. Τρομερή η αντίδραση της, ισοφάρισε σε 2-2 στο 88ο λεπτό και έφτασε με τη σειρά της στην ολική ανατροπή στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, με το τελικό 2-3 να διαμορφώνεται με το 9ο γκολ του Σισοκό στη σεζόν.

Επιστροφή στις νίκες για τη Σοσό μετά από τρία παιχνίδια πρωταθλήματος. Βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας, στο -3 από την προνομιούχο πρώτη δυάδα και τη 2η Μπορντό. Μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της στη Ligue 2, με τις δύο πιο πρόσφατες να έρχονται με το ίδιο σκορ (1-0).Έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της μόλις σε 4 από τα 10 παιχνίδια πρωταθλήματος στο “Stade Auguste Bonal”.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

ΣΟΣΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

ΒΑΛΕΝΣΙΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Μετς, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ανύπαρκτη στο 1ο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να κυριαρχούν και την ίδια από τύχη να μη βλέπει της εστία της να παραβιάζεται. Προσπάθησε στο β’ μέρος, αλλά η εικόνα δεν άλλαξε και πολύ. Η Μετς είχε τον έλεγχο του αγώνα, αλλά η Βαλενσιέν κατάφερε να προηγηθεί στο 75ο λεπτό, κόντρα στη ροή του. Οι γηπεδούχοι όμως δεν άντεξαν μέχρι τέλους, με το τελικό 1-1 να διαμορφώνεται στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης.

Δεν άξιζε ούτε την ισοπαλία, έμεινε χωρίς νίκη για όγδοο συνεχόμενο παιχνίδι πρωταθλήματος (0-4-4). Βρίσκεται στη 12η θέση της βαθμολογίας, προς το παρόν σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη. Θα πρέπει να βελτιώσει άμεσα την εικόνα της, αν δε θέλει να μπει σε μπελάδες στη συνέχεια της σεζόν.

Εκτός οι Αγιτέ, Κυφό,Μασόν και Ντεμπουσί.