*Πρώτο παιχνίδι για την ημιτελική φάση του κυπέλλου Δανίας, οπότε και ακολουθεί ρεβάνς την επόμενη εβδομάδα. Κανονικά σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ίδιου σκορ στα δυο παιχνίδια, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Η Σοντερίσκε επικράτησε στα δέκα από τα δώδεκα συνολικά παιχνίδια με αντίπαλο τη Χβίντοβρε, μετρώντας ακόμη από μια νίκη και ισοπαλία.

ΣΟΝΤΕΡΙΣΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (A’)

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα είναι εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Σοντερίσκε, έχοντας μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Σίμον Πόουλσεν φιλοξενήθηκε από τη Βίμποργκ, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Μπορεί να βρέθηκε πίσω, όμως από τη στιγμή που απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, ήταν πιο επιθετική. Παρόλα αυτά, κατάφερε απλά να ισοφαρίσει. Έφτασε έτσι τους δέκα βαθμούς και είναι προτελευταία. Μια νίκη στα επτά τελευταία εντός της, έχοντας ακόμη δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Στον προηγούμενο γύρο του κυπέλλου, απέκλεισε στην παράταση την Άαρχους (0-2 εκτός).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Βίμποργκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο δέκατο λεπτό, για να αποκτήσει αριθμητικό πλεονέκτημα στο 28′ και δέκα λεπτά αργότερα να φτάσει στην ισοφάριση με τον Χέντε.

Σοντερίσκε Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια της. (δες το στην Stoiximan)

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΧΒΙΝΤΟΒΡΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (B’)

Από δυο σερί νίκες προέρχεται από την πλευρά της η Χβίντοβρε. Την Τετάρτη, η ομάδα του Περ Φράντσεν υποδέχθηκε την Έσμπιεργκ, για τη δεύτερη κατηγορία, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, καθώς ήταν ανώτερη και είχε περισσότερες ευκαιρίες, ενώ στάθηκε τυχερή στο χαμένο πέναλτι της αντιπάλου της, μόλις στο δεύτερο λεπτό. Είχε προηγηθεί το 5-1 επί της Φρεντερίτσια, επίσης για το πρωτάθλημα, έφτασε τους 37 βαθμούς και είναι δεύτερη, στο -2 από τη Χέλσινγκερ. Πήρε το διπλό στις τέσσερις από τις πέντε τελευταίες εξόδους της, έχοντας και μια ήττα. Στον προηγούμενο γύρο του κυπέλλου, απέκλεισε με 1-2 τη Φρεντερίτσια.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Έσμπιεργκ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Κάρλσεν στο έβδομο λεπτό, ενώ στο 64′ διπλασίασε τα τέρματα της, με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λίντμπεργκ.