16η αγωνιστική

*Η Άαλμποργκ επικράτησε και στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Σοντερίσκε.

*Με Over 3.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Άαλμποργκ – Σοντερίσκε 4-0

ΣΟΝΤΕΡΙΣΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και έξι αναμετρήσεις η Σοντερίσκε, σε ένα σερί όπου και μετράει μια ισοπαλία και πέντε ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σίμον Πόουλσεν φιλοξενήθηκε από τη Βέιλε, από την οποία και ηττήθηκε με 3-1. Μπορεί να δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες, ωστόσο ήταν αρκετά άστοχη για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.

Βρίσκεται έτσι στην 11η και προτελευταία θέση της κατάταξης, με εννέα βαθμούς, πάνω μόνο από την ουραγό Βέιλε. Πανηγύρισε μια νίκη στα έξι πιο πρόσφατα εντός της, μετρώντας ακόμη δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Απουσιάζουν οι τραυματίες Πάτρικ Μπάνγκορντ, Μαξίμ Σουλάς και Ράσμους Βίντερσλεβ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από τη Βέιλε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0 (33′, 59′, αυτ. 63′) και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει για το τελικό αποτέλεσμα, με τον Χολμ στις καθυστερήσεις.

Σοντερίσκε Στατιστικά

*Με Over 3.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Stoiximan)

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 9/11 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΑΛΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Άαλμποργκ, μετά και τη νίκη επί της Νόρντζελαντ (0-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρτί Σιφουέντες υποδέχθηκε τη Ράντερς, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι μπήκε δυναμικά και προηγήθηκε με το “καλημέρα”, στην πορεία είδε την αντίπαλό της να ισορροπεί το παιχνίδι και να φτάνει στην ισοφάριση.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 25 βαθμούς και βρίσκεται στην πέμπτη θέση της κατάταξης, ούσα παράλληλα στο -9 από την κορυφή και με παιχνίδι λιγότερο. Ηττήθηκε στις δυο από τις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της, έχοντας και ένα διπλό. Σταθερά εκτός μάχης παραμένει ο Λούκας Άντερσεν, ενώ θα απουσιάσει και ο τιμωρημένος Πέδρο Φερέιρα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Ράντερς, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο πρώτο λεπτό με τον Μάκαριτς, για να δεχθεί εν τέλει την ισοφάριση στο 56′. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε το ματς, μετά και την αποβολή του Πέδρο Φερέιρα, στις καθυστερήσεις.

Άαλμποργκ Στατιστικά

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 5/7 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.