14η αγωνιστική

*Αήττητη η Τσερέζο Οσάκα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Σονάν Μπελμάρε, μετρώντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΣΟΝΑΝ ΜΠΕΛΜΑΡΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-4 από τη Σαπόρο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο έκτο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με τους Μαχίσο (πεν. 59′) και Άμπε (60′), στην πορεία δέχθηκε ακόμη τρία τέρματα (70′, 75′, 87′).

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη εδώ και έξι αναμετρήσεις η Σονάν Μπελμάρε, σε ένα σερί όπου και μετράει από τρεις ισοπαλίες και ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σατόσι Γιαμαγκούτσι υποδέχθηκε τη Σαπόρο, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-4. Πήρε προβάδισμα από νωρίς σε ένα πρώτο ημίχρονο που ήταν ανώτερη, ενώ παρότι δέχθηκε την ανατροπή στο ξεκίνημα του δευτέρου, έδειξε χαρακτήρα και βρήκε ακόμη τρία τέρματα, για να φτάσει στο τρίποντο. Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Βίσσελ Κόμπε (2-0 εκτός) και Κασίβα (1-2 εντός), οπότε και παραμένει στους έντεκα βαθμούς και χαμηλά στην κατάταξη. Αρκετές οι απουσίες που έχει να διαχειριστεί.

Σονάν Μπελμάρε Στατιστικά

*Goal/Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Κιότο, για το πρωτάθλημα. Το αυτογκόλ του Βακαχάρα στο 26ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Τσερέζο Οσάκα, μετά και την ήττα 0-1 από την Κασίμα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άκιο Κόγκικου φιλοξενήθηκε από την Κιότο, από την έδρα της οποίας πέρασε με 0-1. Αποτέλεσμα που διαμορφώθηκε στις λεπτομέρειες και από ένα αυτογκόλ στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου, σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι ανάμεσα στις δυο πλευρές. Έφτασε έτσι τις τέσσερις νίκες στις έξι τελευταίες στροφές (4-0-2), οπότε και είναι πλέον στους 20 βαθμούς. Γνώριμη η απουσία του Χιρόσι Κιγιοτάκε, εξέτισε την τιμωρία του ο Σατόκι Ούετζο και υπολογίζεται και πάλι.