*2η αγωνιστική

*2-3 γκολ και τα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας.

Σονάν

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 5-1 απέναντι στην Σαγκάν Τοσού. Προηγήθηκε στο 3’ και στο ημίχρονο το σκορ ήταν 3-1 υπέρ της, σημείωσε δύο ακόμη τέρμα στο διάστημα 60’-64’ και έφτασε χωρίς πρόβλημα στη νίκη.

Επίδειξη δύναμης έκανε στην πρεμιέρα η Σονάν, με πρωταγωνιστή τον Οχάσι που σημείωσε τρία τέρματα επιβλήθηκε με 5-1 της Σαγκάν Τοσού και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα. Και όλα αυτά, αφήνοντας την μπάλα στην αντίπαλό της, χτυπώντας στις αντεπιθέσεις, ενώ το έργο της έγινε απλούστερο από τη στιγμή που κατάφερε να προηγηθεί στο 3ο μόλις λεπτό. Είχε, βέβαια, και την τύχη με το μέρος της, καθώς οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια στο πρώτο μέρος, σκόραραν στην εξέλιξη της φάσης σε αμφότερες τις περιπτώσεις, αλλά οι σκόρερ τους υποδείχθηκαν σε θέση οφσάιντ.

Σονάν Στατιστικά

*Σε συνέχεια από πέρσι, μετρά τρία σερί Over 2.5 γκολ σε επίπεδο πρωταθλήματος.

Γιοκοχάμα

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-1 από την Ναγκόγια. Το τέρμα που έκανε τη διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες σημείωσε ο Γιούνκερ στο 4ο μόλις λεπτό.

Πλήρωσε μία λάθος έξοδο του τερματοφύλακά της στην πρεμιέρα, βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ και δεν κατάφερε να αντιδράση, ξεκινώντας με το αριστερό τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα. Επιθετικά έδειξε λίγα πράγματα, δεν απείλησε ουσιαστικά, παρά μονάχα στις καθυστερήσεις του αγώνα. Έρχεται από τη 2η κατηγορία, ο πρώτος στόχος της είναι, χωρίς αμφιβολία, η παραμονή στην κατηγορία, σήμερα αποτελεί το αουτσάιντερ, ακόμη και η ισοπαλία θα είναι καλό αποτέλεσμα.