*37η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Τορκί – Σόλιχαλ Μουρς 1-4

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Μέιντστοουν, ανοίγοντας το σκορ με τον Οσμπορν στο 42’, ενώ το δεύτερο τέρμα το πέτυχε με τον Σμπάρα στο 74ο λεπτό.

Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την ουραγό Μέιντστοουν, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από πέντε αγώνες στους οποίους είχε δύο ήττες. Αλλά ήταν η πρώτη της νίκη εντός έδρας, έπειτα από έξι παιχνίδια στα οποία είχε πέντε ήττες και μία «λευκή» ισοπαλία, κρατώντας πάντως το μηδέν στην εστία της στους δύο πιο πρόσφατους αγώνες στην έδρα της.

Συνεχίζει να είναι, έστω και οριακά, στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 13η  θέση, απέχοντας ελάχιστα πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +10, απ’ ότι στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, ούσα στο -13 από αυτήν.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών.

Σόλιχαλ Μουρς Στατιστικά

*Εχει 4/5 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 15/21 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας, 13/17 στο πρωτάθλημα

*Εχει 11/21 over 2,5 εντός έδρας, 10/17 στο πρωτάθλημα

ΤΟΡΚΙ

Προηγούμενο ματς: Η Τορκί έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Ολντερσοτ, ισοφαρίζοντας πολύ γρήγορα το γκολ που δέχθηκε από τον Πάρτινγκτον μόλις στο πέμπτο λεπτό, με τέρμα του ΜακΓκάβιν στο ένατο λεπτό.

Η Τορκί απέφυγε μία τέταρτη συνεχόμενη ήττα, αλλά έφερε ισοπαλία 1-1 εκτός έδρας με την Ολντερσοτ. Μακριά από την έδρα της πάντως δεν έχει νίκη εδώ και πέντε αγώνες, ενώ στους 12 τελευταίους έχει μόνο μία νίκη και εφτά ήττες!

Εξακολουθεί να βρίσκεται εντός ζώνης υποβιβασμού, παραμένοντας στην 22η θέση του βαθμολογικού πίνακα και παρόλο που είναι στο -3 από τις θέσεις παραμονής, έχει τέτοια διαφορά τερμάτων σε σχέση με την ομάδα που είναι εκεί, που δεν είναι απόσταση βολής.

O μέσος Χολ παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού, πιο πρόσφατα χτύπησε και ο αμυντικός Μόξεϊ που δύσκολα θα παίξει απόψε.