ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ - ΣΚΑΝΘΟΡΠ Προγνωστικά

*28η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σκάνθορπ – Σόλιχαλ Μουρς 3-4

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά σε αυτό το γήπεδο. Στα δύο παιχνίδια τους στην έδρα της Σκάνθορπ, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν με συνδυασμό με over 4,5!

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς έχασε 1-2 εντός έδρας από την Ολντερσοτ, δεχόμενη δύο γκολ από τον Εφιόνγκ μέσα σε τρία λεπτά στο πρώτο 20λεπτο (14’, 16’), χωρίς να καταφέρει κάτι περισσότερο, πέραν του να μειώσει με τον Σιμπούλσκι στο 50’.

Η Σόλιχαλ Μουρς ηττήθηκε και από την Ολντερσοτ με 1-2 εντός έδρας, γνωρίζοντας πέμπτη συνεχόμενη ήττα, με τις τρεις εξ αυτών να είναι στο γήπεδό της, διανύοντας τη χειρότερη περίοδο της την φετινή σεζόν, όσον αφορά στις ήττες, γιατί κατά τα άλλα έχει περάσει και περισσότερο καιρό χωρίς νίκη!

Αυτό έχει αντίκτυπο και στην βαθμολογική της θέση, εκεί που κατρακύλα συνεχίζεται, έπεσε στην 13η του βαθμολογικού πίνακα, αν και διατηρεί την ίδια απόσταση από την έβδομη θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, ούσα στο -5 συγκεκριμένα.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών.

Σόλιχαλ Μουρς Στατιστικά

*Εχει 9/10 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 12/17 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*Εχει 10/17 G/G εντός έδρας

*Εχει 10/17 over 2,5 εντός έδρας

ΣΚΑΝΘΟΡΠ

Προηγούμενο ματς: Η Σκάνθορπ έχασε 0-2 εντός έδρας από την Γουόκινγκ, δεχόμενη το πρώτο τέρμα πολύ νωρίς, από τον Μπράουνε μόλις στο πέμπτο λεπτό, ενώ το δεύτερο ήρθε από τον Αμοντ στο 87’.

Η Σκάνθορπ έχασε 0-2 εντός έδρας από την Γουόκινγκ, σε έναν αγώνα που διακόπηκε κάποια στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο, επειδή οι οπαδοί της εισέβαλλαν στον αγωνιστικό χώρο, ώστε να διαμαρτυρηθούν για τον ιδιοκτήτη της ομάδας Πίτερ Σουάν, αφού η ομάδα είναι σε πορεία χρεοκοπίας. Πάντως υπάρχουν συζητήσεις για αλλαγή ιδιοκτησίας.

Το αγωνιστικό κομμάτι μοιάζει επηρεασμένο, έχοντας 10 ήττες στα 13 τελευταία παιχνίδια της, με μία νίκη στον τελευταίο αγώνα της πριν την προηγούμενη ήττα. Αλλά μακριά από την έδρα της ακόμη ψάχνει την πρώτη φετινή νίκη της, έχοντας 10 ήττες σε 15 αγώνες.

Συνεχίζει να είναι ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, αλλά διατηρεί την απόσταση της στο -5 από τις θέσεις παραμονής.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι μέσοι Φίνι, Χάλαμ και ο επιθετικός Κάρβερ, ενώ χτύπησε και ο επιθετικός Μαρς που επέστρεψε στην ομάδα από την οποία είναι δανεικός, αλλά και ο μέσος Σρίμπτον που θα λείψει για καιρό.