3η αγωνιστική

*Η Όλντερσοτ έχει επικρατήσει στα τρία από τα τέσσερα συνολικά παιχνίδια με αντίπαλο τη Σόλιχουλ Μορς για το πρωτάθλημα, ανεξαρτήτου έδρας, έχοντας και μια ισοπαλία.

*Με N/G & Under 2.5 ολοκληρώθηκαν και τα τέσσερα προηγούμενα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα.

ΣΟΛΙΧΟΥΛ ΜΟΡΣ

Εξαιρετικό ξεκίνημα για τη Σόλιχουλ Μορς στις υποχρεώσεις για τη νέα σεζόν. Την Τρίτη, η ομάδα του Τίμοθι Φλάουερς φιλοξένησε τη Μέιντενχεντ, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με σκορ 1-0. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, σημείωσε στο 28ο λεπτό ο Γιουσούφ, με τους γηπεδούχους να ολοκληρώνουν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Ρέκφορντ ένα λεπτό πριν το φινάλε.

Έκανε έτσι το 2×2 στο πρωτάθλημα, μετά και τη νίκη της πρεμιέρας επί της Ίστλιχ (1-2 εκτός). Παρά το ξεκίνημα αυτό, ο Φλάουερς τόνισε πως υπάρχουν περιθώρια για ακόμη περισσότερη βελτίωση της ομάδας του. Ηττήθηκε μια μόλις φορά στα 14 τελευταία εντός της, μετρώντας ακόμη οκτώ νίκες και πέντε ισοπαλίες. Απών από το σημερινό παιχνίδι είναι μόνο ο τιμωρημένος Τζέιμι Ρέκφορντ (ΑΜ 2/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Μέιντενχεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Σόλιχουλ Μορς – Όλντερσοτ παίζει στην Betshop

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Σε αντίθεση με τη σημερινή της αντίπαλο, η Όλντερσοτ δεν πραγματοποιεί καθόλου καλό ξεκίνημα στη σεζόν, καθώς αγνοεί τη νίκη, για την ώρα. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Γκάρι Γουάντοκ φιλοξενήθηκε από την Τσέστερφιλντ, στην έδρα της οποίας γνώρισε μια βαριά αλλά απολύτως δικαιολογημένη ήττα με σκορ 3-0.

Αυτό ήταν το δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι στο οποίο δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, καθώς είχε προηγηθεί η “λευκή” εντός έδρας ισοπαλία με αντίπαλο τη Μπαρνέτ, στην πρεμιέρα. Δεν πανηγύρισε κάποια νίκη στα εφτά τελευταία εκτός της σε επίπεδο πρωταθλήματος μετρώντας τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Από το σημερινό ματς, θα απουσιάσουν οι τραυματίες Λουκ Χάουελ (ΜΕ 0/0) και Μάρβιν ΜακΚόι (ΑΜ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 σπό την Τσέστερφιλντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goals τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.