*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Νοτς Κάουντι – Σόλιχαλ Μουρς 1-0

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε με 0-3 εκτός έδρας την Ντόρκινγκ, ανοίγοντας το σκορ με τον Ντάλας στο 17ο λεπτό, ενώ έχασε πέναλτι λίγο πριν λήξει το ημίχρονο, όταν και απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στον αγωνιστικό χώρο. Και το εκμεταλλεύτηκε σκοράροντας δύο ακόμη γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, με πέναλτι του Ντάλας στο 63’ και με τέρμα του Σμπάρα στο 72ο λεπτό.

Η Σόλιχαλ Μουρς πέρασε με το εντυπωσιακό 0-3 εκτός έδρας την Ντόρκινγκ, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από πέντε συνεχόμενες ήττες, με τις τρεις εξ αυτών να είναι στους πιο πρόσφατους αγώνες που έχει δώσει στο γήπεδό της.

Μετά από αυτή τη νίκη επέστρεψε, έστω και οριακά, στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η, πλησιάζοντας σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, την έβδομη θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Στο τελευταίο παιχνίδι χτύπησε ο αμυντικός Γκούντζερ με τη συμμετοχή του απόψε αμφίβολη. Πήρε τον μέσο Ντέιβις δανεικό από την Φόρεστ Γκριν.

Σόλιχαλ Μουρς Στατιστικά

*Εχει 10/11 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της, πέντε σερί στα πιο πρόσφατα

*Εχει 12/17 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας, έξι σερί στα πιο πρόσφατα

*Εχει 10/17 over 2,5 εντός έδρας

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Χάλιφαξ με τέρμα του Λόνγκσταφ στο 38’ και ενώ είχε ακυρωθεί τέρμα του ίδιου παίκτη λίγο νωρίτερα, χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα από την αντίπαλο της σε κάποια στιγμή του αγώνα.

Η Νοτς Κάουντι ζορίστηκε αρκετά, αλλά τελικά κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Χάλιφαξ, πετυχαίνοντας 11η νίκη στα 17 τελευταία 90λεπτά που παραμένει αήττητη! Και μακριά από το γήπεδό της έχει χάσει μόνο στην έδρα της Ντόρκινγκ, με εφτά νίκες στα εννιά τελευταία παιχνίδια που δεν έχει ήττα. Και έχει τις περισσότερες νίκες εκτός στο πρωτάθλημα, εννιά σε 14 αγώνες.

Συνεχίζει να είναι στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αν και εκμεταλλεύτηκε την αγωνιστική απραξία της Ρέξαμ και την έπιασε σε βαθμούς, υστερώντας στη διαφορά τερμάτων, έχοντας και έναν αγώνα περισσότερο από αυτήν. Πάντως παραμένει πολύ μπροστά, ούσα στο +27, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Τραυματίας και απών είναι ο αμυντικός Τέιλορ που έχει χτυπήσει στο δεύτερο παιχνίδι της σεζόν και από τότε απουσιάζει, ενώ πιο πρόσφατα χτύπησε στην πρώτη του εμφάνιση με την ομάδα ο δανεικός γκολκίπερ Γιανγκ, που επέστρεψε μάλιστα στην ομάδα του για να αποθεραπευτεί. Και από τα τελευταία παιχνίδια έλειψαν λόγω κάποιων ενοχλήσεων οι αμυντικοί Μπρίντλεϊ, Αντεμπάγιο – Ρόουλινγκ που είναι αμφίβολοι για απόψε.